Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image

Informacje

Menu » Oferta kulturalna

[obrazek]
Centrum Kultury w Łomiankach
ul.Wiejska 12a
05-092 Łomianki
tel./fax (22) 751 35 02
kultura.lomianki.pl
facebook.com/artlomianki

Centrum Kultury w Łomiankach jest samorządową instytucją kultury.To miejsce fascynujących spotkań z muzyką, teatrem, literaturą i sztuką, tworzone z myślą o mieszkańcach Łomianek i razem z nimi. Miejsce, które żyje od rana do wieczora, w którym drzwi zawsze są otwarte dla ludzi, którzy w kreatywny sposób podchodzą do otaczającej ich rzeczywistości.

Oferta programowa:
Teatr, Literatura, Muzyka, Wystawy, Koncerty, Spektakle
Zajęcia dla dzieci i młodzieży: Gimnastyka, Taniec, Ceramika i metaloplastyka, Muzyka,  zajęcia plastyczne, warsztaty edukacyjne z robotyki, klub szachowy, nauka języków (angielski i włoski), grafika komputerowa, Uniwersytet Dzieci.
Zajęcia dla dorosłych: Gimnastyka, Taniec, Klub seniora, Klub literacki, zajęcia plastyczne, Uniwersytety Trzeciego Wieku, nauka języków (włoski i angielski "Pop Songs in English - What are songs about?")


[obrazek]
Biblioteka Publiczna w Łomiankach
05-092 Łomianki
ul. Wiejska 12A
tel. (22) 751-32-23
e-mail: biblioteka@lomianki.pl
www.biblioteka.lomianki.pl

Biblioteka Publiczna w Łomiankach to instytucja kultury, w skład której wchodzą Biblioteka Główna z siedzibą przy ul. Wiejskiej 12a, oraz dwie filie: Filia nr 1 w Dziekanowie Nowym (ul. Rolnicza 501) oraz Filia nr 2 w Dąbrowie (ul. Dolna 48).
Naszym czytelnikom oferujemy:
- książki,
- programy edukacyjne (na CD-ROM),
- nagrania muzyczne (na nośnikach CD),
- bajki dla dzieci (na nośnikach CD/DVD),
- filmy (na nośnikach CD/DVD),
- opowiadania (na nośnikach CD),
- książkę mówioną (w formacie CD Audio oraz MP3),
- czasopisma i dzienniki,
- stanowiska komputerowe z dostępem do internetu oraz drukarki,
- warsztaty z animacji czytelnictwa,
- działalność Dyskusyjnego Klubu Książki.

W 2012 roku Biblioteka Główna została zmodernizowana i powiększona. Obecnie przestrzeń Biblioteki Głównej podzielona jest na 3 strefy:
BIBLIOSFERA łączy dział dla dorosłych, czytelnię naukową oraz kącik prasowy. BIBLIOSFERA zapewnia swobodny dostęp do księgozbioru oraz zachęca do odpoczynku i relaksu przy dobrej książce.
MULTISFERA to dział młodzieżowo-multimedialny, zaprojektowany głównie z myślą o młodzieży i użytkownikach poszukujących informacji. MULTISFERA wyposażona jest w 8 stanowisk komputerowych z dostępem do internetu. Tu znajduje się literatura dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat.
WILLA ŚMIESZNOTKA jest królestwem najmłodszych czytelników. Księgozbiór obejmuje literaturę dla dzieci w wieku od roku do 7 lat. Tu odbywają się zajęcia dla maluchów. Podczas spacerów można przyjść poczytać i wypożyczyć książeczki, zagrać w gry edukacyjne lub wraz z rodzicami pobawić się w domku.
Placówka przystosowana jest do obsługi osób niepełnosprawnych.Do góry