Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image image
Budowa szkoły podstawowej w Dąbrowie Leśnej
Rozbudowa szkoły podstawowej w Dziekanowie Polskim
Budowa przedszkola w Dziekanowie Leśnym
Jezioro Kiełpińskie
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Zadaj pytanie burmistrzowi

Aktualności » Zmiana rozkładu jazdy KMŁ

Zmiana rozkładu jazdy KMŁ

Zarząd Komunikacji Miejskiej Łomianki Sp. z o.o. informuje, że zgodnie z sugestiami pasażerów od 4 sierpnia 2012 zostaną wprowadzone zmiany do rozkładu jazdy.

Najistotniejszą zmianą jest przekierowanie wszystkich linii „BIS” do pętli autobusowej przy Metro Młociny (Huta).

Drugą nowością jest utworzenie nowej linii – „BIS Sadowa”
, której trasa przebiegać będzie ulicami:

Sadowa > Turystyczna > Podróżna > Rolnicza > Armii Poznań > Warszawska > Brukowa> Kolejowa > Warszawa - Pułkowa > wiadukt mostu Marii Skłodowskiej-Curie (Północnego) > Metro Młociny (Huta).

Przy ul Podróżnej (obok OSP) będzie zlokalizowany przystanek autobusowy dla linii „BIS Sadowa”.

[obrazek]

Zwiększona zostanie częstotliwość autobusów do Czosnowa, a dotychczasowe kursy kończące się w miejscowości Łomna zostaną wycofane ze względu na brak pętli (obecna ma być zlikwidowana - jest na prywatnym terenie) i ograniczeń, jakie wprowadziła gmina Czosnów w wydatkach na transport publiczny.

W Dziekanowie Nowym proponowany rozkład w praktyce nie zmienia ilości kursów w godzinach szczytu.

Zmniejszono częstotliwość kursowania dla linii „Ł Sadowa”, ale dzięki wprowadzeniu drugiej linii „BIS- Sadowa” zwiększy się ogólna ilość kursów do i z Sadowej.

Po wprowadzeniu rozkładu przeprowadzane będą badania napełnień autobusów w celu ewentualnych korekt rozkładu, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb mieszkańców Dziekanowa Nowego. Być może, pętla w Łomnej będzie jeszcze przez krótki czas dostępna w ograniczonym zakresie. Trwają rozmowy nad znalezieniem nowej lokalizacji dla pętli autobusowej na terenie Dziekanowa Nowego, co pozwoliłoby na efektywniejsze wykorzystanie autobusów z włączeniem w strukturę transportu połączeń lokalnych kursujących po gminie Czosnów .

Dla linii – „Ł” i „Ł Sadowa” nie ma poważniejszych zmian poza zmniejszoną częstotliwością dla linii - „Ł Sadowa” (przez Dziekanów Leśny), ale dzięki wprowadzeniu linii – „BIS Sadowa” zwiekszy się ogólna ilość kursów do i z Sadowej.

Rozkład jazdy oraz trasa przejazdu linii – „Ł” nie ulega zmianie.Do góry