Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image image
Budowa szkoły podstawowej w Dąbrowie Leśnej
Rozbudowa szkoły podstawowej w Dziekanowie Polskim
Budowa przedszkola w Dziekanowie Leśnym
Jezioro Kiełpińskie
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Zadaj pytanie burmistrzowi

Aktualności » Stanowisko Urzędu Miejskiego w Łomiankach

W związku z rozpowszechnianymi nieprawdziwymi informacjami, jakoby Urząd Miejski w Łomiankach wydał zgodę na organizację meczu piłkarskiego pomiędzy KS Łomianki- MKS Polonia Warszawa wyjaśniamy.
W świetle obowiązujących przepisów organizatorem IV ligi jest Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, a organizatorem poszczególnych meczy piłki nożnej są gospodarze spotkania.
Tak więc Urząd Miejski nie był i nie jest organizatorem żadnego meczu piłkarskiego IV ligi w Łomiankach. Natomiast KS Łomianki jako stowarzyszenie z Łomianek zwrócił się do Urzędu o pomoc w zabezpieczeniu meczu i taką pomoc w możliwym zakresie otrzymał.
 
Urząd nie wydawał także żadnej zgody na imprezę masową, ponieważ nikt do gminy takiego wniosku nie złożył. Klub sportowy nie musiał występować o wyrażenie zgody na organizacje imprezy masowej, ponieważ pojemność stadionu w Łomiankach to 500 osób, a w świetle obowiązującego prawa impreza masowa na stadionie zaczyna się od 1000 osób. Obowiązujące w Polsce przepisy prawne zostały stworzone po to aby wspierać działalność organizacji pozarządowych i ich aktywności społecznych. Urząd Miejski w Łomiankach ma wobec wszelkich inicjatyw społecznych rolę służebną i wspierającą, w tym także dbanie o bezpieczeństwo tych wydarzeń.

[obrazek]

 

Natomiast przed meczem KS Łomianki- MKS Polonia do Urzędu Miejskiego w Łomiankach wpłynęły dwa wnioski o organizację zgromadzenia publicznego na ulicach Wiślana, Habe Raabego i Fabrycznej w godzinach rozgrywania meczu. Niemniej w obu przypadkach najpierw dla 1000 osób, później dla 500 osób burmistrz Łomianek wydał decyzję odmowną, uzasadniając ją względami bezpieczeństwa i powiadomił o decyzji odmownej wnioskodawcę listem poleconym, a także telefonicznie. Ponadto odmowne decyzje zostały przekazane do wiadomości Wojewody Mazowieckiego.

W wyniku wzorowo przeprowadzonych przygotowań oraz właściwego zarządzania wydarzeniem przez zespół składający się z Policji, Straży Miejskiej, KMŁ, KS Łomianki i pracowników urzędu, Łomianki i nasi mieszkańcy nie ponieśli żadnych strat.


Piotr Rusiecki

Zastępca Burmistrza Łomianek ds. społecznych[obrazek]
[obrazek]


Do góry