Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Zadaj pytanie burmistrzowi

Aktualności » Segregujemy... już 4 miesiąc

Segregujemy... już 4 miesiąc

Coraz większa część z kupowanych przez nas produktów to przedmioty jednorazowego użytku, które zaraz po użyciu trafiają do kosza.  Na szczęście, gdy poznamy kilka podstawowych zasad segregacja odpadów nie jest wcale tak czasochłonnym zajęciem. "Ustawa śmieciowa" z założenia ma pomóc zlikwidować nielegalne wysypiska oraz zmniejszyć ilości odpadów, przekazywanych do składowania. Aby cały system zaczął działać musimy we własnych domach segregować odpady. Jak się okazuje – po tych 4 miesiącach - nie jest to takie trudne.Od października wprowadzono też zmiany dotyczące płatności za odpady. Każdemu właścicielowi nieruchomości przypisano indywidualny numer konta bankowego, na który należy uiszczać opłatę „śmieciową”. Wystarczy w systemie podać swój numer PESEL (ewentualnie NIP). Indywidualne konta bankowe dla mieszkańców będą służyły jedynie do wpłat "podatku śmieciowego".

Opłatę za gospodarownie odpadami dalej można uiszczać gotówką w kasie Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Łomiankach (ul. Szpitalna 8) albo przelewem, ale każdorazowo posługując się już swoim indywidualnym numerem rachunku bankowego. Numer ten można także odebrać osobiście w Urzędzie Miejskim (ul. Warszawska 115, p. 10).

Uwaga! Stare konto będzie nadal aktualne, nie mniej zachęcamy mieszkańców do korzystania z kont indywidualnych.

Mieszkańcu, każdorazowo realizując swoją płatność:
1. Użyj swojego indywidualnego numeru rachunku bankowego
2. oznacz prawidłowo odbiorcę:
Urząd Miejski w Łomiankach
ul. Warszawska 115, 05-092 Łomianki
3. zatytułuj: opłata za gospodarowanie odpadami, imię i nazwisko, adres nieruchomości

Aktualnie dotychczasowe Państwa wpłaty z tego tytułu są przeksięgowywane na indywidualne konta bankowe.
Jednocześnie przypominamy, że niedopełnienie obowiązku uiszczenia ww. opłaty we właściwym terminie lub jej uiszczenie w wysokości niższej spowoduje powstanie zaległości, od której nalicza się odsetki.


Do góry