Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image

Informacje

Aktualności » Pamiętajmy o indywidualnym koncie bankowym

Pamiętajmy o indywidualnym koncie bankowym

Coraz większa część z kupowanych przez nas produktów to przedmioty jednorazowego użytku, które zaraz po użyciu trafiają do kosza. Na szczęście, gdy poznamy kilka podstawowych zasad segregacja odpadów nie jest wcale tak czasochłonnym zajęciem. "Ustawa śmieciowa" z założenia ma pomóc zlikwidować nielegalne wysypiska oraz zmniejszyć ilości odpadów, przekazywanych do składowania. Aby cały system zaczął działać musimy we własnych domach segregować odpady.

Od października 2013 r. wprowadzono też zmiany dotyczące płatności za odpady. Każdemu właścicielowi nieruchomości przypisano indywidualny numer konta bankowego, na który należy uiszczać opłatę "śmieciową". Wystarczy w systemie podać swój numer PESEL (ewentualnie NIP). Indywidualnie konta bankowe dla mieszkańców służą jedynie do wpłat "podatku śmieciowego".

Opłatę za gospodarowanie odpadami dalej można uiszczać gotówką w kasie Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Łomiankach (ul. Szpitalna 8) albo przelewem, ale każdorazowo posługując się już swoim indywidualnym numerem rachunku bankowego. Można go także odebrać osobiście w Urzędzie Miejskim (ul. Warszawska 115, p. 10 lub ul. Warszawska 71, p. 5).Pobierz indywidualny numer rachunku bankowegoMieszkańcu, każdorazowo realizując swoją płatność:
1. Użyj swojego indywidualnego numeru rachunku bankowego
2. oznacz prawidłowo odbiorcę:
Urząd Miejski w Łomiankach
ul. Warszawska 115, 05-092 Łomianki
3. zatytułuj: opłata za gospodarowanie odpadami, imię i nazwisko, adres nieruchomości


Do góry