Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Aktualności » Przyłącz się do Świątecznej Zbiórki Żywności!

 Przyłącz się do Świątecznej Zbiórki Żywności!

Już po raz siedemnasty w ramach Świątecznej Zbiorki Żywności mieszkańcy województwa wspierają najuboższych. W 400 sklepach w 73 miejscowościach na Mazowszu można przekazać zakupioną żywność do specjalnie przygotowanych koszy. Najbardziej potrzebne produkty to: cukier, olej, konserwy, dżemy, dania gotowe, słodycze. Zbiórka trwa od wczoraj do 31 grudnia. XVII edycję kampanii na Mazowszu zainaugurował  w Siedlcach Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.    

Lista sklepów biorących udział w Świątecznej Zbiórce Żywności jest dostępna na stronie www.bankizywnosci.pl. Akcję, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia, można również wspomóc przez:

    - Internetową Zbiórkę Żywności,
    - Sms o treści POMAGAM na numer 75365 – do 31 grudnia wspierając działalność Banków Żywności m.in. w transporcie i przechowywaniu żywności (koszt 5,00 zł z VAT).

Zebrana żywność trafi do magazynów Banków Żywności, gdzie zostanie posortowana i zważona. Następnie produkty będą przekazane podopiecznym organizacji charytatywnych, które systematycznie wspierają najuboższych. Pomoc z Banków Żywności dociera do różnych grup. Są to m.in. osoby samotnie wychowujące dzieci, rodziny wielodzietne, osoby bezdomne, chorzy i bezrobotni, którzy żyją w skrajnym ubóstwie.

W ubiegłym roku w ramach kampanii w całej Polsce zebrano ok. 856 ton żywności, z których można było przygotować ok. 1,7 mln posiłków. Świąteczna Zbiórka Żywności jest akcją ogólnopolską, prowadzoną przez 32 banki żywności zrzeszone w Federacji Polskich Banków Żywności. W stolicy i okolicach zbiórkę prowadzi Bank Żywności SOS w Warszawie. W województwie mazowieckim zbiórkę organizują też Banki Żywności w Radomiu, Siedlcach, Płocku i Ciechanowie.

Do góry