Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Aktualności » Uważajmy podczas sylwestra

Uważajmy podczas sylwestra

31 grudnia to czas sylwestrowych zabaw, niekoniecznie zawsze bezpiecznych. Co roku słyszymy w mediach o wypadkach podczas zabawy z fajerwerkami. Apelujemy o rozsądek wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Aby ustrzec się przed wypadkami, należy pamiętać o kilku prostych zasadach:
- Sztuczne ognie i petardy kupujemy tylko w legalnych źródłach,
- Fajerwerki przechowujemy w suchych pomieszczeniach i niedostępnych dla dzieci,
- Podczas używania petard kierujemy je w stronę niezagrażającą ludziom, zwierzętom ani budynkom (niedopuszczalne jest odpalanie sztucznych ogni w pomieszczeniach, tarasach i balkonach) pamiętajmy, że fajerwerki oprócz oparzeń mogą stać się przyczyną pożarów,
- Nie próbujmy ponownie odpalać „niewybuchów”.

Sylwester to także dla zwierząt najbardziej stresujący dzień w roku. Unikajmy odpalania petard blisko terenów zielonych. Tam gromadzą się dzikie zwierzęta, które mogą wpaść w panikę lub nawet umrzeć ze strachu. Możemy ułatwić zwierzętom przetrwanie Sylwestra - każdy z nas może mieć w to mały wkład rezygnując chociażby z wystrzelenia jednego fajerwerku.

Przypominamy również, że sprzedaż środków pirotechnicznych dozwolona jest tylko osobom pełnoletnim. Nieprzestrzeganie tego przepisu grozi karą grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności.

[obrazek]


Do góry