Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Aktualności » Z miłości do kawy

Z miłości do kawy

Co może łączyć rozważną marzycielkę kochającą podróże i pozytywnie zakręconego fana bluesa i amatora wędkowania? Odpowiedź brzmi: miłość i kawa!

[obrazek]

Joanna i Kamil Spiechowicz - właściciele palarni Harmonia coffee roasters oraz sklepu i kawiarni Tea and Coffee Shop mieszczącego się w samym centrum Łomianek - niesamowitą osobowością i podejściem do gości stworzyli niepowtarzalny klimat w swoim lokalu.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

Ich umiejętności, wiedza i chęć oraz sposób jej przekazywania sprawiły, że każdy czuje się tu wyjątkowo. Udało im się stworzyć miejsce, gdzie już od progu czuje się rodzinną atmosferę.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

Sklep powstał w sierpniu 2010 roku. Najpierw istniał pod nazwą Tea and coffee box i mieścił się na „bazarku”. O wyborze tej lokalizacji w dużej mierze zadecydował przypadek i numer pawilonu - 48, która to liczba jest nasza ulubioną. Po prawie dwóch latach właściciele postanowili przenieść się na główną ulicę Łomianek – Warszawską.  Tu właśnie pod numerem 107, przy takim wyborze kaw i herbat jaka jest w Tea and coffee shop, grzechem by było ich nie spróbować na miejscu - dlatego powstał pomysł, aby stworzyć w sklepie również kawiarnię.

[obrazek]

[obrazek]

W palarni kawy – na miejscu - surowe, twarde, zielone ziarna kawy, sprowadzane z przeróżnych plantacji na całym świecie, zamieniane są na kruche, brązowe i pełne aromatu. Ziarno wypalane jest tradycyjną metodą - stopniowe podgrzewanie go w bębnowym piecu, pozwala zachować jego wyjątkowy charakter smakowy. 

[obrazek]

[obrazek]

Gdy na ulicy Warszawskiej biegnie życie, tu można w spokoju usiąść i zapomnieć na chwilkę o całym zgiełku, przy filiżance wybornej małej czarnej, latte, espresso, dobrej herbaty (kilkadziesiąt smaków do wyboru!) lub gorącej czekolady.

Do góry