Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach

Informacje

Aktualności » Czy powstaną kładki dla pieszych nad ul. Kolejową?

Czy powstaną kładki dla pieszych nad ul. Kolejową?

Do Urzędu Miejskiego w Łomiankach - w odpowiedzi na wniosek Burmistrza Łomianek, Tomasza Dąbrowskiego - wpłynęło pismo z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. Dla poprawy bezpieczeństwa i udrożnienia ruchu na łomiankowskim odcinku DK7 planuje się przeprowadzenie kilku inwestycji drogowych. W planach jest m.in. budowa 4 kładek dla pieszych.

[obrazek]

Burmistrz Tomasz Dąbrowski zawnioskował do GDDKiA o przedstawienie planów co do poprawy przepustowości i bezpieczeństwa ruchu drogowego na istniejącej na terenie gminy drodze krajowej nr 7. W odpowiedzi czytamy, że przyotowane aktualnie: "(...) opracowanie przewiduje w pierwszej kolejności skoncentrowanie działań na dwóch odcinkach, na których obserwuje się największe zaburzenie płynności ruchu (...) na odcinku przejścia przez m. Łomianki do m. Sadowa (odcinek ~ 6,7 km). Wstępnie określone działania obejmują m.in. budowę 4 kładek dla pieszych (w rejonie ul. Przyłuskiego, ul. Wydmowa / Majowa, ul. Wiosenna, ul. Sierakowska) w rejonie likwidowanych przejść na poziomie terenu, odłączenie wybranych wlotów ulic od trasy głównej wraz z rozbudową dróg obsługujących przyległy teren (obejmującą również budowę chodników, jak i zapewniającą możliwość prowadzenia komunikacji publicznej)".

Szczegółowe rozwiązania znane będą po opracowaniu "Koncepcji Programowej", a następnie będą podlegać one zaopiniowaniu przez władze samorządowe oraz lokalną społeczność.
Burmistrz Dąbrowski ma nadzieję, że zaproponowane przez GDDKiA rozwiązania modernizacji i przebudowy ul. Kolejowej rzeczywiście wpłyną na bezpieczeństwo pieszych i kierowców oraz skutecznie rozwiążą problem braku przepustowości na tym odcinku DK7.Do góry