Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image

Kalendarium

Od 22 czerwca (sobota) do 1 września (niedziela)

[obrazek]

Grafik zajęć teoretycznych współfinansowanych przez Gminę Łomianki i realizowanych przez Stowarzyszenie Jachtklub Łomianki.

Od 1 lipca

[obrazek]

Rozpoczęcie nowego okresu zasiłkowego na świadczenie wychowawcze 500 +, świadczenie „Dobry Start” 300 +, Świadczenia Rodzinne, Fundusz Alimentacyjny

od 16.08 do 15.09

[obrazek]

Wystawa "Tam na strychu w Łomiankach"

21, 22, 24 sierpnia

[obrazek]

Rodzinne gotowanie - bezpłatne warsztaty kulinarne

21 sierpnia (środa)

[obrazek]

Grupa wsparcia dla osób doświadczających przemocy w rodzinie

23 sierpnia (piątek)

[obrazek]

Grupa wsparcia dla seniorów

23 sierpnia (piątek)

[obrazek]

Koncert jubileuszowy Ireny Santor

23 sierpnia (piątek)

[obrazek]

Letnie Kino Plenerowe „Millerowie”

24 sierpnia (sobota)

[obrazek]

Letnia potańcówka w Dziekanowie Leśnym, plac przy szkole, za konsoletą Marek Sierocki

25 sierpnia (niedziela)

[obrazek]

Dożynki sołectw Dziekanów Polski i Dziekanów Nowy

25 sierpnia (niedziela)

[obrazek]

Piknik organizowany przez Osiedle Baczyńskiego

25 i 30 sierpnia

[obrazek]

Historia na wyciągnięcie ręki z Misją Kampinos - widowisko historyczne

27 sierpnia (wtorek)

[obrazek]

Posiedzenie Komisji Budżetowej

1 września (niedziela)

[obrazek]

80 Rocznica wybuchu II wojny światowej

2 września (poniedziałek)

[obrazek]

Dyżur Radnego Rady Miejskiej Andrzeja Grafa

3 września (wtorek)

[obrazek]

Dyżur Przewodniczącego Rady Miejskiej Adama Salwowskiego

3 września (wtorek)

[obrazek]

Dyżur Przewodniczącej Rady Miejskiej Marii Pszczółkowskiej

8 września (niedziela)

[obrazek]

Rajd rowerowy

8 września - 5 października

[obrazek]

Dni Dąbrowy

14 września (sobota)

[obrazek]

Teatr na Grzybowej

[obrazek]

Informacje

Aktualności » Mieszkańcy chcą budowy szkoły w Dąbrowie!

Mieszkańcy chcą budowy szkoły w Dąbrowie!W środę, 9 marca Burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski wraz ze swoim Zastępcą, Piotrem Rusieckim i Kierownik Referatu Inwestycji, Martą Andrusiak spotkali się w klubie na ul. Akacjowej 20A z mieszkańcami Dąbrowy w sprawie budowy szkoły w tej części Łomianek. Celem spotkania było przedstawienie trzech koncepcji realizacji placówki oświatowej, a także poznanie zdania mieszkańców na temat proponowanych wariantów.

[obrazek]

- Mieszkańcom należy się informacja. Jesteśmy pewni, że Państwa uwagi będą miały wpływ na wygląd przyszłej szkoły – mówił Piotr Rusiecki, Zastępca Burmistrza Łomianek.

[obrazek]

W poprzednich kadencjach mieszkańcy nie mieli okazji do uczestniczenia w podobnych spotkaniach. Do tej pory z wyglądem powstających budynków byli zapoznawani dopiero po zleceniu projektów, kiedy już nie można było nanieść żadnych zmian. Działania burmistrza Dąbrowskiego mają to zmienić, dlatego też ogłoszono konkurs na opracowanie rozwiązań projektowych.

[obrazek]

Burmistrz Dąbrowski podkreślił również, że bardzo mu zależy, aby szkoła w Dąbrowie wpisywała się w otoczenie "wiecznie zielonej" Dąbrowy.
 [obrazek]

Wystartowały w nim trzy firmy, których efekty pracy przedstawiono mieszkańcom Dąbrowy. O postępach prac informowano na łamach dwutygodnika "Gazeta Łomiankowska.pl" oraz na www.lomianki.pl.

[obrazek]

projekt 1

[obrazek]

projekt 2

Komisja konkursowa pozytywnie oceniła trzeci projekt (poniżej), zakładający wzniesienie trzykondygnacyjnego budynku z częściowym podpiwniczeniem. Jego mocnymi stronami są: maksymalne wykorzystanie całej powierzchni działki, jak i istniejących zjazdów, duże nasłonecznienie sal lekcyjnych, możliwość etapowania prac, czytelna struktura funkcjonalna obiektu, wygląd budynku wpisujący się w okoliczny krajobraz oraz spełnienie wszystkich podstawowych warunków technicznych. Gmina jest dysponentem także pozostałych koncepcji, dlatego na każdym etapie projektowania może wykorzystać rozwiązania zaproponowane przez architektów.

[obrazek]

projekt 3

- Szkoła w Dąbrowie musi powstać, ponieważ jeśli nie podzielimy obwodu na Dąbrowę i Łomianki, czeka nas, dzieci i ich rodziny olbrzymi problem – podkreślił Burmistrz Rusiecki. – W związku z decyzjami radnych mamy taką sytuację, że prawdopodobnie w Szkole Podstawowej nr 1 w Łomiankach pierwsze klasy skończą się na literze „K”. Już dzisiaj dzieci przychodzą na drugą zmianę – dodał.

[obrazek]

projekt 3

Urząd Miejski zamierza do końca roku wykonać projekt i uzyskać zgodę na budowę szkoły, ta miałaby rozpocząć się w kolejnym. Do przetargu zgłosiło się 19 firm. Będą również czynione starania o pozyskanie środków finansowych z zewnętrznych dofinansowań. Burmistrz zakłada powstanie szkoły dla 21 oddziałów szkolnych, jak również wybudowanie hali sportowej z zapleczem i widownią, boiska sportowego, bieżni, placu zabaw oraz parkingu. Co ciekawe, obiekt byłby także pierwszym budynkiem użyteczności publicznej służącym jako zabezpieczenie podczas ewentualnej powodzi. Według wstępnych szacunków budowa ma kosztować 10-15 mln zł, jednak ostateczny koszt będzie znany dopiero po wykonaniu dokumentacji projektowej i kosztorysu.

Mieszkańcy, którzy opuszczali wczorajsze spotkanie wyrażali zadowolenie, że w końcu widać że jest realna szansa na realizację tak potrzebnego nie tylko Dąbrowie, ale i całym Łomiankom przedsięwzięcia.

Jeszcze w kwietniu odbędzie się sesja Rady Miejskiej, na której Burmistrz Dąbrowski zaproponuje radnym przesunięcie środków finansowych na rozbiórkę zniszczonych budynków, w miejscu których ma powstać nowa szkoła. Władze gminy zapraszają mieszkańców na obrady, by mogli wyrazić swoje poparcie dla budowy placówki oświatowej w Dąbrowie.
A nie ulega wątpliwości, że szkoła jest potrzebna. Miejmy nadzieję, że burmistrz dopnie swego i już wkrótce dzieci z Dąbrowy będą mogły uczęszczać do szkoły w swojej okolicy.


Do góry