Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image

Kalendarium

Od 22 czerwca (sobota) do 1 września (niedziela)

[obrazek]

Grafik zajęć teoretycznych współfinansowanych przez Gminę Łomianki i realizowanych przez Stowarzyszenie Jachtklub Łomianki.

Od 1 lipca

[obrazek]

Rozpoczęcie nowego okresu zasiłkowego na świadczenie wychowawcze 500 +, świadczenie „Dobry Start” 300 +, Świadczenia Rodzinne, Fundusz Alimentacyjny

od 16.08 do 15.09

[obrazek]

Wystawa "Tam na strychu w Łomiankach"

21, 22, 24 sierpnia

[obrazek]

Rodzinne gotowanie - bezpłatne warsztaty kulinarne

21 sierpnia (środa)

[obrazek]

Grupa wsparcia dla osób doświadczających przemocy w rodzinie

23 sierpnia (piątek)

[obrazek]

Grupa wsparcia dla seniorów

23 sierpnia (piątek)

[obrazek]

Koncert jubileuszowy Ireny Santor

23 sierpnia (piątek)

[obrazek]

Letnie Kino Plenerowe „Millerowie”

24 sierpnia (sobota)

[obrazek]

Letnia potańcówka w Dziekanowie Leśnym, plac przy szkole, za konsoletą Marek Sierocki

25 sierpnia (niedziela)

[obrazek]

Dożynki sołectw Dziekanów Polski i Dziekanów Nowy

25 sierpnia (niedziela)

[obrazek]

Piknik organizowany przez Osiedle Baczyńskiego

27 sierpnia (wtorek)

[obrazek]

Posiedzenie Komisji Budżetowej

1 września (niedziela)

[obrazek]

80 Rocznica wybuchu II wojny światowej

2 września (poniedziałek)

[obrazek]

Dyżur Radnego Rady Miejskiej Andrzeja Grafa

3 września (wtorek)

[obrazek]

Dyżur Przewodniczącego Rady Miejskiej Adama Salwowskiego

3 września (wtorek)

[obrazek]

Dyżur Przewodniczącej Rady Miejskiej Marii Pszczółkowskiej

8 września (niedziela)

[obrazek]

Rajd rowerowy

8 września - 5 października

[obrazek]

Dni Dąbrowy

14 września (sobota)

[obrazek]

Teatr na Grzybowej

15 września (niedziela)

[obrazek]

5.Otwarte Ogrody Artystów Dąbrowy

[obrazek]

Informacje

Kalendarium » 28 kwietnia

ŁATA 2014

28 kwietnia (poniedziałek)


Zapraszamy! Na wszystkie spektakle wstęp wolny!

ŁATA to wyjątkowy, pozbawiony atmosfery stresującej rywalizacji przegląd teatralny, stanowiący pretekst do inspirujących spotkań ludzi, dla których teatr jest czymś bardzo ważnym. Również w tym roku Melpomena spotka się ze swoimi siostrami w przestrzeni filmu i sztuk plastycznych.Będzie to czas przenikania się różnych konwencji i odmiennych metod pracy. Ta przestrzeń współpracy i różnorodnej kreacji artystycznej znacząco wpływa na twórczość młodych artystów, których co roku  gościmy w Domu Kultury w Łomiankach.Plan ramowy przeglądu:


10.00: powitanie


10.10 - 10.40: Teatrzyk Tygrysek „Król Malowany”


Pomysł spektaklu został zaczerpnięty z baśni "Nowe szaty cesarza". W widowisku grają dzieci z SP nr 1 w Łomiankach, Domu Kultury w Łomiankach i SP nr 53 w Warszawie.10.55 – 11.15: Teatr LUSTRO „Bajka o wodzie”


Spektakl powstał w ramach akcji charytatywnej "Woda dla Afryki", która miała miejsce w marcu 2014 r. Teatr LUSTRO działa przy centrum zajęć pozaszkolnych nr 1 w Łodzi.11.30 – 11.55: StrykPstryk „Takie jest życie”


Spektakl zrodził się z inspiracji twórczością malarza Romana Opałki, a także z chęci odpowiedzi na trudne pytania, często pozostawiane przez dorosłych bez odpowiedzi. Połowa przedstawienia jest oparta na tekstach haiku, a druga połowa na tekście książki Wolfa Elbrucha "Gęś, śmierć i tulipan". Grupa działa przy szkole podstawowej nr 1 w Strykowie.

[obrazek]

[obrazek]


12.10 – 12.20: CIRCUS EDUARDO „Cyrk Tworzymy Razem”


Spektakl ma charakter występu cyrkowo-teatralnego. Dzieci zaprezentują elementy clownady, pantomimy oraz sztuczki cyrkowe. Wesoła muzyka, kolorowe kostiumy wprowadzą widzów w magię dziecięcego świata. Teatr LUSTRO działa przy centrum zajęć pozaszkolnych nr 1 w Łodzi.

[obrazek]


12.35 – 13.05: Teatr PARK „BAM”


Spektakl to groteskowa wizja świata inspirowana twórczością Oberiutów. Zespół PARK działa od trzech lat w MDK Bielany. Tworzą go licealiści: Szymon Gacek, Ewa Rodzik, Ola Gajek, Aleksandra Nogalska, Ola Iwanowska, Maja Sokołowska,, Anna Jastrzębska, Paweł Szmytkowski, Krystyna Zawora, Paulina Wasilewska.

[obrazek]

[obrazek]


13.20 – 13.50: Teatr ZOŚKA „Kartoteka Rozrzucona”


Spektakl powstał na podstawie "Kartoteki" Tadeusza Różewicza. Został zrealizowany przez klasę o profilu artystycznym 86. L.O. im Batalionu Zośka w Warszawie.


14.05 – 14.35: Teatr FIAKIER „Nauka Chodzenia”


Spektakl jest inspirowany  twórczością Andrzeja Bursy. Stanowi poetycką wizję zmagania się młodego człowieka z rzeczywistością. Teatr Fiakier tworzą licealiści i studenci:  Barbara Świątek, Natalia Niemira, Monika Pawlicka, Jakub Stykowski, Kornel Rzezak, Zuzanna Kopcińska, Łukasz Zgórka, Michał Kłoda, Paulina Boniecka,Laura Balajcza.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]14.45 – 15.30: przerwa obiadowa


15.30 – 18.40: warsztaty teatralno-filmowe.


W tym roku przygotowaliśmy dla uczestników ŁATY wyjątkową niespodziankę! Po prezentacji spektakli przygotowanych przez zespoły rozpoczniemy warsztaty prowadzone przez poklatkowo.pl na czele z Magdą Bryll i Martą Stróżycką. Stworzymy niepowtarzalne, krótkometrażowe filmy animowane z pogranicza sztuk plastycznych i teatru. Każdy z uczestników będzie mógł wcielić się w rolę reżysera, scenografa oraz animatora. Zachęcamy do obejrzenia filmów zrealizowanych przez ekipę poklatkowo.pl, które mogą stanowić inspirację dla uczestników warsztatów przeprowadzonych podczas ŁATY 2014. Filmy są dostępne na stronie: poklatkowo.pl/


[obrazek]


19.00: wernisaż malarstwa Basi Raszewskiej 

Sala Widowiskowa DKŁ

W trakcie tegorocznej ŁATY odbędzie się wernisaż malarstwa Basi Raszewskiej - artystki mieszkającej w Łomiankach. Prace prezentowane na wystawie towarzyszącej przeglądowi teatralnemu powstały pod wpływem pobytu w Australii, gdzie Pani Basia zetknęła się ze sztuką Aborygenów i bardzo nowoczesną architekturą. Atrakcją wernisażu będzie premiera filmu „Kolorowe punkty zwrotne” zrealizowanego przez Anię Chmielewską (l. 15) w nowej pracowni komputerowej DKŁ. Film w sposób bardzo atrakcyjny przybliży barwną postać artystki.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

ok 19.15: uroczyste wręczenie nagród ŁATA 2014
[obrazek]

Jurorami przeglądu „ŁATA 2014” będą:

[obrazek]

Ernest Bryll

Przewodniczący jury i gość specjalny przeglądu „ŁATA 2014”. Poeta, pisarz, dziennikarz i tłumacz. Absolwent wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego (1957). Oprócz działalności na niwie literatury i mediów, w latach 1991-95 był Ambasadorem Rzeczpospolitej w Republice Irlandii. Był także członkiem redakcji pism społeczno - kulturalnych. Przez wiele lat był krytykiem filmowym, pracował jako kierownik literacki teatru TV, oraz jako szef lub kierownik literacki kilku zespołów filmowych, autor audycji telewizyjnych dotyczących kultury, licznych tomików poezji, sztuk scenicznych, oratoriów, musicali i programów telewizyjnych. Tłumacz z języka irlandzkiego, czeskiego, jidish.


Natalia Leszczyńska

Aktorka, lalkarka, opowiadaczka. Prowadzi autorską audycję w Radio Bajka, gdzie na antenie na żywo wymyśla bajki razem ze słuchaczami. Swoje badania dotyczące metodologii opowiadania i zbierania baśni prowadzi w ramach Ma Fundacji. Poszukuje na styku teatru, rytuału i sztuki akcji, która dociera do małych i dużych tak, by mówić o sprawach najważniejszych w sposób najprostszy i magiczny zarazem.


Anna Kaźmierowska

Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie oraz Szkoły Muzycznej II Stopnia w Toruniu. Zagrała w kilkunastu spektaklach teatralnych, m.in. „Jak ty nic nie rozumiesz” w Teatrze Palladium” „Justyna, siostra mojej”, „O innych sposobach…” w Teatrze Akademia „Hamelin”, „Pan Andersen na Pradze” w Teatrze Wytwórnia. Od kilku lat prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Współpracuje z fundacją de facto, w ramach której zrealizowała słuchowisko z dziećmi niewidomymi. Prelegent w kinie Muranów. Obecnie pracuje w Fundacji „Pomysły na sztuki”, Stowarzyszeniu Teatr Per Se oraz w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki na stanowisku instruktor teatralny.


Pracujemy nad nową stroną przeglądu ŁATA!Na stronie Łomiankowskich Atrakcji Teatrów Amatorskich wkrótce pojawią się zdjęcia z poprzednich edycji. Po zakończeniu tegorocznej ŁATY zamieścimy tam również filmy stworzone przez uczestników warsztatów animacji poklatkowej oraz zapis video przebiegu warsztatów.

Informacje:
Szczegółowe informacje są udzielane przez pracowników Domu Kultury w Łomiankach oraz dostępne na stronie www.kultura.lomianki.pl

Adres:
Dom Kultury w Łomiankach, ul. Wiejska 12a, 05-092 Łomianki
tel. 22 751 35 02, 509 482 637, 503 575 123, fax 22 292 69 83
e-mail: dk@kultura.lomianki.pl

Koordynator i opiekun projektu:
Anna Bąk tel. 797 195 048,
anna.bak@kultura.lomianki.pl


Dokumenty do pobrania:

karta zgłoszenia zespołu (pdf)
karta zgłoszenia zespołu (doc)

zgoda na wykorzystanie wizerunku (pdf)

regulamin (pdf)Do góry