Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image image
Budowa szkoły podstawowej w Dąbrowie Leśnej
Rozbudowa szkoły podstawowej w Dziekanowie Polskim
Budowa przedszkola w Dziekanowie Leśnym
Jezioro Kiełpińskie
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Zadaj pytanie burmistrzowi

Kalendarium » 13-17 lutego

Warsztaty Naukowe
Centrum Kultury w Łomiankach
13-17 lutego 2017 r.
godz. 16.00-17.00 I grupa
godz. 17.15-18.15 II grupa

[obrazek]

Zapraszamy serdecznie uczniów klas I-III i IV-VI do spędzenia nadchodzących ferii z nami. Proponujemy popołudniowe warsztaty naukowe.

W programie spotkań:

Poniedziałek 13.02:
Mroźne eksperymenty – Ciekły azot to substancja o temperaturze równej 
prawie -200 °C . Eksperymenty, do których go wykorzystamy będą więc naprawdę mroźne, a ich efekty nieprawdopodobne! W kilka sekund sprawimy, że kwiatek stanie się kruchy jak wafelek oraz przyrządzimy pyszne lody! 

Wtorek 14.02: 
Nie taki mokry lód – Podczas zajęć dzieci dowiedzą się w najciekawszy z możliwych sposobów, jakie są stany skupienia substancji oraz w jaki sposób można je zmieniać. Na koniec samodzielnie wykonają najprawdziwszą substancję, która jest trochę cieczą, a trochę ciałem stałym. 

Środa 15.02:
Wszystkie kolory tęczy – Tym razem dzieci zamienią się w fizyków. Podczas najbardziej kolorowych zajęć roku będą badały właściwości światła oraz poznają podstawy teorii barw. Dokładnej analizie zostaną poddane wszystkie kolory tęczy. 

Czwartek 16.02:  
Magiczne eksperymenty – Prawie każdego z nas fascynują sztuczki magiczne wykonywane przez iluzjonistów. Za każdym razem zadajemy sobie pytanie „jak to się stało?” i próbujemy rozwiązać tę zagadkę. W czasie tych zajęć dzieci same wykonają magiczne sztuczki, które mają naukowe wyjaśnienie. Małego szalonego naukowca zamiana czarnej substancji w wodę na oczach wszystkich przestanie być wielkim wyczynem. 

Piątek 17.02:
Kraina kraterów – Po pierwsze Księżyc to naturalny satelita Ziemi jest ogromny i jasno świeci nocą. Po drugie jest jedynym wyraźnie patrzącym na nas dużymi oczami obiektem kosmicznym. Po trzecie czasem jest wyraźnie najedzony, a kiedy indziej dba o linię. Po czwarte wpływa na linię brzegową morza. Po piąte… Mali astronomowie tym razem przyjrzą się z bliska i daleka naszemu sąsiadowi.

Zapraszamy do spędzenia nadchodzących ferii w bardzo naukowej atmosferze.
Koszt zajęć:
Jednorazowe wejście 27 zł
Karnet Tygodniowy: 130 zł


Do góry