Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image image
Budowa szkoły podstawowej w Dąbrowie Leśnej
Rozbudowa szkoły podstawowej w Dziekanowie Polskim
Budowa przedszkola w Dziekanowie Leśnym
Jezioro Kiełpińskie
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Zadaj pytanie burmistrzowi

Aktualności » Łomianki mają nowego proboszcza

Łomianki mają nowego proboszcza

Do Łomianek wraca ks. Jacek Siekierski. W przeszłości był wikariuszem w Parafii Św. Małgorzaty, a od 1 marca będzie jej proboszczem. Ks. Dariusz Kosk został dziekanem dekanatu kampinoskiego.

[obrazek]

W poprzednim tygodniu zmarł dotychczasowy proboszcz Kościoła Św. Małgorzaty w Łomiankach i dziekan dekanatu kampinoskiego - ks. Kazimierz Gers. Dziś kard. Kazimierz Nycz podjął decyzje personalne, na które z pewnością czekali parafianie z terenu Łomianek.

Nowym proboszczem Parafii Św. Małgorzaty został ks. Jacek Siekierski (na zdjęciu), który do tej pory był rektorem kościoła akademickiego św. Anny w Warszawie. Przed laty był wikariuszem w łomiankowskim kościele.

- Ks. Siekierski święcenia kapłańskie przyjął w 1994 r. z rąk kard. Józefa Glempa, po czym został skierowany do pracy duszpasterskiej. Pracował jako wikariusz i katecheta m.in. w parafiach w Belsku Dużym, Łomiankach i 4 lata na Ursynowie w parafii św. Tomasza. Najdłużej, bo aż 9 lat był wikariuszem w parafii Świętej Trójcy w Błoniu. Przez ostatnie 9 lat (2008-20017) był rektorem kościoła akademickiego św. Anny i cenionym duszpasterzem akademickim. Ks. Siekierski jest również doradcą metodycznym z zakresu katechezy dla m. st. Warszawy oraz ekspertem komisji kwalifikacyjnych i egzaminacyjnych MEN dla nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy - informuje Archidiecezja Warszawska.

Po śmierci ks. Gersa, nowym dziekanem dekanatu kampinoskiego został mianowany dotychczasowego wicedziekan - ks. Dariusza Kosk. Od 9 lat jest on także proboszczem Parafii Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym.

Jak informuje Archidiecezja Warszawska, zmiany wejdą w życie 1 marca br.

DS, fot. Kościół Akademicki Św. Anny
Do góry