Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image image
Budowa szkoły podstawowej w Dąbrowie Leśnej
Rozbudowa szkoły podstawowej w Dziekanowie Polskim
Budowa przedszkola w Dziekanowie Leśnym
Jezioro Kiełpińskie
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Zadaj pytanie burmistrzowi

Aktualności » Gimnazjaliści rozpoczęli egzaminy

Gimnazjaliści rozpoczęli egzaminy

215 uczniów z Gimnazjum nr 1 w Łomiankach i Gimnazjum nr 2 w Dziekanowie Leśnym przystąpiło do tegorocznych egzaminów gimnazjalnych. Dziś trzecioklasiści sprawdzają swoją wiedzę z historii, WOS-u i języka polskiego.

[obrazek]

W środę, 19 czerwca punktualnie o godz. 9.00 rozpoczął się egzamin gimnazjalny 2017. Dla uczniów trzecich klas jest to pierwszy tak poważny test w ich życiu. Na terenie naszej gminy egzaminy odbywają się w Gimnazjum nr 1 w Łomiankach oraz Gimnazjum nr 2 w Dziekanowie Leśnym. W pierwszej wymienionej szkole do egzaminu podeszło 136 uczniów, a w drugiej 79.

[obrazek]

Trzecioklasiści dziś najpierw zmierzyli się z WOS-em i historią. Dopełnieniem części humanistycznej jest język polski. Z kolei jutro przyjdzie czas na egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, gdzie w pierwszym bloku uczniowie będą rozwiązywać zadania z biologii, chemii, fizyki i geografii, a w następnym z matematyki. W piątek egzamin zostanie przeprowadzony z języka obcego na poziomach podstawowym i rozszerzonym.

[obrazek]

Należy wiedzieć, że egzamin gimnazjalny zda każdy przystępujący do niego uczeń. Wyniki tego egzaminu są jednak ważne, ponieważ stanowią część kryterium przy przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej.

[obrazek]

DSDo góry