Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image image
Budowa szkoły podstawowej w Dąbrowie Leśnej
Rozbudowa szkoły podstawowej w Dziekanowie Polskim
Budowa przedszkola w Dziekanowie Leśnym
Jezioro Kiełpińskie
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Zadaj pytanie burmistrzowi

Aktualności » Tworzymy program rewitalizacji

Tworzymy program rewitalizacji

Urząd Miejski rozpoczął prace nad opracowaniem Programu Rewitalizacji Gminy Łomianki. W poprzednim tygodniu odbyły się spacery badawcze w Łomiankach Dolnych i Dąbrowie Leśnej oraz warsztaty dla mieszkańców.

[obrazek]

W środę, 12 kwietnia w auli ICDS miały miejsce warsztaty dotyczące Programu Rewitalizacji Gminy Łomianki. Uczestniczyło w nich kilkunastu mieszkańców. Najpierw wykonawca programu przedstawił główne informacje na temat rewitalizacji, natomiast w dalszej części przeprowadzono prace warsztatowe.

[obrazek]
(kliknij w obrazek, żeby obejrzeć prezentację)

- Uczestnicy spotkania w pierwszej kolejności mieli zdiagnozować problemy, jakie występują w gminie, a następnie zaproponować działania, które przyczynią się do rozwiązania tych problemów - informuje Wydział Ładu Przestrzennego.

[obrazek]

Jeszcze przed spotkaniem przeprowadzono dwa spacery badawcze na obszarach wstępnie wskazanych do rewitalizacji - w Łomiankach Dolnych i Dąbrowie Leśnej. Spacery badawcze miały na celu rozpoznanie konkretnych miejsc problemowych, wymagających interwencji oraz poznanie potrzeb i oczekiwań uczestników spaceru w zakresie otaczającej ich przestrzeni.

[obrazek]

Spacer w Łomiankach Dolnych przeprowadzony został w okolicy bloków komunalnych przy ul. Fabrycznej. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy domów komunalnych, a także mieszkańcy osiedla Naturalis. Z kolei spacer w Dąbrowie Leśnej odbył się w okolicy zabytkowego budynku komunalnego przy ul. Pionierów, będącego dawną siedzibą domu dziecka. W spotkaniu wzięli udział zarówno mieszkańcy budynku komunalnego, jak i mieszkańcy z okolicznych domów.

[obrazek]

DS, fot. Wydział Ładu Przestrzennego, pracownia 3eDo góry