Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image image
Budowa szkoły podstawowej w Dąbrowie Leśnej
Rozbudowa szkoły podstawowej w Dziekanowie Polskim
Budowa przedszkola w Dziekanowie Leśnym
Jezioro Kiełpińskie
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Zadaj pytanie burmistrzowi

Aktualności » Inwestycje wod-kan w Dziekanowie Leśnym

Inwestycje wod-kan w Dziekanowie Leśnym

Jeszcze w tym roku Burmistrz Dąbrowski zamierza rozpocząć budowę sieci wodno-kanalizacyjnej w Dziekanowie Leśnym. Podczas wczorajszego spotkania informacyjnego, licznie przybyli mieszkańcy dopytywali o interesujące ich szczegóły.

[obrazek]

We wtorek, 16 maja odbyło się spotkanie z mieszkańcami i właścicielami działek położonych na terenie Dziekanowa Leśnego. Dotyczyło ono budowy sieci wodno-kanalizacyjnej, która w najbliższych latach powstanie w ich sołectwie. Około 51 mln zł brutto będzie kosztować wykonanie 40 km kanalizacji i 40 km wodociągów w Dziekanowie Leśnym oraz Łomiankach Dolnych.  


- W Dziekanowie Leśnym jest około 500 właścicieli dróg. Dlatego liczymy na Państwa pomoc, która pozwoli na wykonanie tej inwestycji. Do przeprowadzenia sieci wod-kan dobrze mieć własność, ale wystarczy, jeśli dany właściciel wyrazi zgodę na użyczenie. Jeżeli jedna czy dwie osoby nie zgodzą się, to na tej ulicy sieć można nie powstać - mówił Burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski.

[obrazek]

Gmina będzie ubiegać się o dofinansowanie inwestycji w ramach Funduszu Spójności. Zgodnie ze wskaźnikami, środki zewnętrzne można pozyskać jedynie na wymienione wyżej sołectwa. Podczas spotkania poruszono również temat pozostałych części gm. Łomianki, które również nie są skanalizowane. Jak poinformował Zastępca Burmistrza, Piotr Rusiecki, w pozostałych sołectwach także będą wykonywane inwestycje wod-kan, ale już ze środków własnych. W ten sposób burmistrzowie będą chcieli skanalizować całość gm. Łomianki.

[obrazek]

Obecne władze Łomianek mają doświadczenie w zakresie rozbudowy infrastruktury wodno-ściekowej. W ostatnich latach wybudowano 69 km sieci kanalizacji sanitarnej i 62 km sieci wodociągowej oraz przeprowadzono m.in. rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków (wraz z budową słonecznej suszarni osadów), rozbudowę stacji uzdatniania wody Trylogia z wydajności 30m3/h do wydajności 120 m3/h oraz SUW Fabryczna z wydajności 120 m3/h do wydajności 170 m3/h, wykonanie systemu monitoringu wszystkich 98 istniejących pompowni ścieków, a także zakup samochodu specjalistycznego do czyszczenia sieci kanalizacyjnych.

[obrazek]

Podczas wczorajszego spotkania mieszkańcy mogli ustalić najbardziej optymalne miejsca dla przyłączy do swoich nieruchomości oraz wypełnić niezbędne do tego celu oświadczenia. Do nieobecnych na tym spotkaniu mieszkańców projektanci będą próbowali dotrzeć osobiście. Tych Państwa, którzy nie przebywają na miejscu, prosimy o kontakt z projektantem: 665 361 231 lub 665 361 232.

[obrazek]

Zachęcamy do przeczytania relacji z poniedziałkowego spotkania z mieszańcami Łomianek Dolnych - TUTAJ.

DSDo góry