Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image image
Budowa szkoły podstawowej w Dąbrowie Leśnej
Rozbudowa szkoły podstawowej w Dziekanowie Polskim
Budowa przedszkola w Dziekanowie Leśnym
Jezioro Kiełpińskie
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Zadaj pytanie burmistrzowi

Aktualności » Kompostownik dla każdego

Kompostownik dla każdego

Trwa trzecia edycja akcji "Kompostownik dla każdego", dzięki której mieszkańcy gm. Łomianki mogą kompostować i zagospodarować we własnym zakresie odpady ulegające biodegradacji. Urząd posiada już tylko kilkanaście wolnych kompostowników.

[obrazek]

Gminny system gospodarowania odpadami komunalnymi działa już od kilku lat. Jego funkcjonowanie ujawniło ogromne ilości odpadów zielonych, powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie gm. Łomianki. Najlepszym, najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest zagospodarowywanie opadów zielonych w obrębie nieruchomości, na której powstają.

Poprzednie akcje "Kompostownik dla każdego" cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. W ich ramach Urząd Miejski zakupił 250 sztuk pojemników dla gospodarstw domowych. W tym roku zakupiono dla mieszkańców kolejne 50 kompostowników. Obecnie mamy wolnych już tylko kilkanaście sztuk.

Umowę należy podpisać w Referacie Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska, który znajduje się przy ul. Warszawskiej 71 (pokój nr 5). Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 22 768 62 25 lub 768 62 25.

Mieszkaniec, który zdecyduje się na kompostownik, nie będzie mógł wystawiać odpadów zielonych przed posesję w terminie odbioru odpadów zielonych do listopada. Odpady zielone, których nie można kompostować, należy wywieść do GPSZOK w Łomiankach przy ul. Brukowej.

Dlaczego warto mieć kompostownik?
- niższe koszty zagospodarowania odpadów komunalnych, zmniejszenie o 30-50% ogólnej ilości odpadów biodegradowalnych przekazywanych wyspecjalizowanym firmom,
- unieszkodliwienie odpadów zgodnie z wymogami sanitarno-epidemiologicznymi,
- wytworzenie naturalnego "darmowego" nawozu, dostarczającego roślinom składników potrzebnych do prawidłowego wzrostu, doskonale zastępuje drogie preparaty dostępne na rynku,
- koszty kompostownika pokrywa Urząd Miejski.

DSDo góry