Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Zadaj pytanie burmistrzowi

Aktualności » Program „Rodzina 500+” 2017/2018

Program „Rodzina 500+” 2017/2018.

Od 1 sierpnia Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomiankach przyjmuje wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego na kolejny okres trwający od 1 października 2017 r. do 30 września 2018 r.
[obrazek]
W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na kolejny okres, złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od 1 do 31 sierpnia br., ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata tego świadczenia przysługująca za miesiąc październik danego roku następuje do dnia 31 października tego roku.
W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na kolejny okres, złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od 1 września do 31 października danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczenia przysługującego za miesiąc październik następuje do dnia 30 listopada tego roku.

Rządowy program Rodzina 500+ ma za zadanie pomóc w wychowaniu dzieci poprzez przyznawanie świadczeń wychowawczych. Wypłacane pieniądze mają posłużyć jako częściowe pokrycie kosztów związanych z zaspokojeniem potrzeb życiowych oraz wychowaniem dziecka. Program w swoim założeniu - poza poprawą sytuacji polskich rodzin - ma również zadanie przyczynić się do zwiększenia dzietności. Aktualnie współczynnik dzietności w Polsce wynosi 1,3 urodzeń na kobietę, a dla porównania w 1983 roku wynosił 2,42.

Więcej informacji na temat programu „Rodzina 500 +” udzielą Państwo pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomiankach (bezpośrednio w siedzibie przy ul. Szpitalnej 7) lub telefonicznie pod nr: 22 751-90-57. Ponadto, wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, w sierpniu br. Ośrodek będzie czynny w godzinach 8.00-18.00 i dodatkowo w pierwszą sobotę sierpnia tj. 5 sierpnia 2017 r. w godzinach 10.00 - 14.00.

JZ

Do góry