Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image image
Budowa szkoły podstawowej w Dąbrowie Leśnej
Rozbudowa szkoły podstawowej w Dziekanowie Polskim
Budowa przedszkola w Dziekanowie Leśnym
Jezioro Kiełpińskie
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Zadaj pytanie burmistrzowi

Aktualności » Skandal na Cmentarzu Wojennym w Kiełpinie

Skandal na Cmentarzu Wojennym w Kiełpinie

Pod koniec czerwca doszło do skandalicznych wydarzeń na Cmentarzu Wojennym w Kiełpinie. Nieznani sprawcy zdjęli z masztu flagę Polski, po czym zawiesili ją odwróconą. Czy był to wybryk chuligański czy celowe działanie opozycji?

[obrazek]

W sobotę, 24 czerwca na cmentarzu w Kiełpinie zauważono, że powiewająca na maszcie biało-czerwona flaga została zawieszona w odwrotny sposób. To zbulwersowało nie tylko opinię publiczną, ale również Urząd Miejski, który wystosował oficjalne pismo do firmy odpowiedzialnej za wywieszanie flag na terenie naszej gminy. Należy podkreślić, że natychmiast po uzyskaniu informacji, flagę ponownie wywieszono w prawidłowy sposób.

- W dniu 23.06.2017 roku (piątek - red.) o godzinie 9.30 na Cmentarzu Wojennym w Kiełpinie została zawieszona przez naszą firmę flaga Polski w sposób prawidłowy. Pragnę zaznaczyć, że flaga była wieszana nie po raz pierwszy i zawsze realizując to zadanie wykonujemy je dokładnie - poinformował Dariusz Czarnecki z Zakładu Utrzymania i Urządzania Zieleni „Natura”.

Kto zatem jest odpowiedzialny za nieprawidłowe wywieszenie flagi? Można domniemywać, że był to albo wybryk chuligański albo celowe działanie przedstawicieli opozycji, którzy od blisko miesiąca próbują na forach internetowych wprowadzać mieszkańców w błąd. Smutne jest to, że sprawcy do osiągnięcia swoich celów posłużyli się biało-czerwonym symbolem, za który życie oddało wielu Polaków.

DSDo góry