Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image image
Budowa szkoły podstawowej w Dąbrowie Leśnej
Rozbudowa szkoły podstawowej w Dziekanowie Polskim
Budowa przedszkola w Dziekanowie Leśnym
Jezioro Kiełpińskie
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Zadaj pytanie burmistrzowi

Aktualności » Tak się bawią najmłodsi!

Tak się bawią najmłodsi!

Centrum Kultury zakończyło drugi tydzień wakacji. Zajęcia organizowane dla najmłodszych mieszkańców Łomianek cieszyły się dużym zainteresowanie. Odbywały się m.in. warsztaty hip hopu, kulinarne oraz plastyczne. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

[obrazek]

Poprzedni tydzień rozpoczął się od zajęć tanecznych. Uczestnicy poznali krótki układ choreograficzny łączący style hip hop i break dance z elementami akrobatyki. Dzieci były bardzo zaangażowane, tryskały energią i dzielnie próbowały swoich sił na parkiecie. Warsztaty poprowadzili instruktorzy ze Szkoły Tańca Studio 33.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

Wtorkowe zajęcia odbyły się pod hasłem "Kreatywna zabawa z tekturą". Każde dziecko otrzymało opakowanie z tekturową zabawką do złożenia. Uczestnikom nie zabrakło inwencji twórczej. Dzieci dekorowały swoje prace naturalnymi materiałami takimi jak: gałązki, rafia, łuski szyszek, plastelina, itd. Każde dziecko zabrało pracę do domu. Może teraz posłużyć jako oryginalna dekoracja pokoju dziecięcego. Warsztaty poprowadziła Magdalena Żelechowska. 

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

W środowe przedpołudnie, pod okiem Sebastiana Kowalskiego, dzieci zgłębiały tajniki robotyki. Zajęcia zostały entuzjastycznie przyjęte zarówno przez chłopców, jak i dziewczynki. Przy każdym, z kilku przygotowanych stanowisk, pracowało dwoje, troje dzieci. Na każdy zespół przypadał  specjalny zestaw edukacyjny. Tego dnia powstały sterowane modele - roboty z instrukcji, a następnie, dzieci poznały metody ich programowania. Młodsi uczestnicy zbudowali tzw. bączka, a starsi mini-czołg z wyrzutnią. Najbardziej wyczekiwanym momentem zajęć była prezentacja swoich kompletnych prac rówieśnikom i prowadzącemu. 
 
[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

W czwartek odbyły się najsłodsze warsztaty na świecie ! Poprowadziła je Aleksandra Bednarska-Paparo. Z dużej ilości chrupek kukurydzianych w różnych kształtach i z pomocą patyczków do szaszłyków, dzieci budowały słodkie konstrukcje według własnego pomysłu. Mali architekci za piękną i twórczą pracę otrzymali tego dnia dyplomy Mistrza Cukiernictwa. 

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

Tydzień zakończył się kolejnym spotkaniem z panią Katarzyną Suwińską - pracownikiem Straży Miejskiej w Łomiankach. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania podczas wakacji w górach, nad wodą oraz w domu. Najmłodsi utrwalali wiadomości na temat bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, autokarem czy pociągiem. - Na spotkaniu również kształtowaliśmy świadomość,  w jakich sytuacjach należy korzystać z numerów alarmowych - dodaje Centrum Kultury.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

DS, fot. Centrum Kultury
Do góry