Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Zadaj pytanie burmistrzowi

Aktualności » Bezpłatna komunikacja dla uczniów

Bezpłatna komunikacja dla uczniów

Na wniosek Burmistrza Łomianek od 1 września dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów nie będą płaciły za przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej Łomianki. W ten sposób Gmina Łomianki chce zachęcić młode osoby aby w przyszłości zamiast przejazdu samochodami, wybierały komunikację publiczną.

[obrazek]

W związku z podjętą przez Radę Miejską Uchwałą Nr XXIV/305/2017 od dnia 1 września 2017 roku na podstawie ważnej legitymacji szkolnej uprawnienie do bezpłatnych przejazdów będzie przysługiwało ponad 2400 uczniom, zarówno uczęszczającym do łomiankowskich szkół, jak i uczniom mieszkającym w Łomiankach a dojeżdżającym do szkół poza granicami Łomianek. Uprawnienie do bezpłatnych przejazdów będzie obowiązywało na obszarze strefy A, B, C, oraz D w autobusach Komunikacji Miejskiej Łomianki Sp. z o.o.

Burmistrz Tomasz Dąbrowski zabiegał, żeby dzieci uczęszczające do szkół podstawowych i gimnazjów, nie musiały płacić za bilety w autobusach Komunikacji Miejskiej Łomianki na terenie naszej gminy. Rada Miejska przychyliła się do prośby burmistrza.

- Umożliwienie darmowych przejazdów dla uczniów pozwoli na kształtowanie nawyków, które sprawią, że dzieci i młodzież przyzwyczają się do korzystania z komunikacji publicznej i w przyszłości będą wybierać właśnie ten środek transportu - przyznaje Burmistrz Dąbrowski. Co więcej dzięki tej zmianie wielu rodziców może przestać dowozić dzieci do szkół samochodami. To spowoduje zmniejszenie ruchu samochodowego na naszych ulicach, który obecnie jest generowany częściowo przez wspomnianą grupę mieszkańców. Bez wątpienia skorzystają na tym także inni użytkownicy dróg. Zmiany w taryfie przewozowej będą spójne ze zmianami wprowadzonymi w Warszawie, gdzie również uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą jeździć za darmo komunikacją miejską świadczoną przez ZTM.

Gmina Łomianki pokryje zmniejszenie wpływów KMŁ ze sprzedaży biletów.


Do góry