Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image image
Budowa szkoły podstawowej w Dąbrowie Leśnej
Rozbudowa szkoły podstawowej w Dziekanowie Polskim
Budowa przedszkola w Dziekanowie Leśnym
Jezioro Kiełpińskie
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Zadaj pytanie burmistrzowi

Kalendarium » 23 września

Scena Zaułek Wojtka "Ciepłego" Gęsickiego
występ Marka Majewskiego
23 września, godz. 19:00
Centrum Kultury w Łomiankach

[obrazek]

W sobotę 23 września 2017 r. wieczór ze Sceną ZAUŁEK Wojtka "Ciepłego" Gęsickiego w Centrum Kultury w Łomianakch upłynie pod znakiem satyry. Naszym Gościem będzie bowiem Marek Majewski!

Zaułek to miejsce spotkań z kabaretem i piosenką literacką. Początki powstania projektu sięgają roku 1995. Przez wszystkie lata scena gościła w różnych miastach grając cyklicznie swoje przedstawienia (m.in. w Teatrze Nowym w Warszawie). Od siedmiu lat gromadzi publiczność w NOK w Nowym Dworze Mazowieckim. Scena skupia wokół siebie doświadczonych Wykonawców i Twórców parających się piosenką artystyczną posiadających różne temperamenty i osobowości sceniczne. Przedstawienie zawsze jest pomyślane tak, aby w odpowiednich ilościach dozowana była liryka i humor. Związek Artystów ze Sceną jest nieformalny i opiera się na wzajemnych sympatiach i zaufaniu. Program jest odpowiedzią na królujący wszechobecnie wulgaryzm, chamstwo i ordynarność. W sposób poetycki, czy literacki mówi o „dziwnościach” dnia powszedniego, naszych przywarach, irracjonalności postępowania. Wszystko jest subtelne, nawiązujące do najlepszych tradycji polskiej literatury. Program czasem zabarwiony jest szczyptą sarkazmu, ale zawsze na najwyższym poziomie artystycznym, tym wzorcu niedoścignionym w budowaniu nastroju, rodem z Gałczyńskiego, czy Tuwima... 
Cykliczność takich Spotkań powoduje, że Wszyscy przyzwyczajamy się do klimatu i miejsca. W krótkim czasie taki rodzaj imprezy staje się istnym perpetum mobile, znajomi zapraszają swoich znajomych, a znajomi znajomych znowu swoich znajomych… I dzięki temu okazuje się, że tego rodzaju sztuka – traktowana po macoszemu w mediach – jest upragniona przez Publiczność. Bo 
przecież nic tak ludzi nie zbliża jak wspólna rozmowa o uczuciach, radościach i marzeniach… 

[obrazek]

Marek Majewski - autor i kompozytor, śpiewający poeta i satyryk, felietonista i szantymen. Scenarzysta i reżyser licznych programów estradowych, telewizyjnych i radiowych. Laureat miedzy innymi Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej, Festiwalu Dobrego Humoru, Spotkań „SMAK”, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Warszawskiej Giełdy Piosenki. W dorobku autorskim ma m. in. płyty „Piosenki dziecinne” i „Czasy lewej kasy”, płytę żeglarską „Szantyryk szantymentalny” oraz kasetę wideo „Latający teatrzyk U`Lotka” z autorskim programem kabaretowym.

Znany z łamów tygodnika „WPROST”, gdzie stworzył nową formę felietonu w formie fraszki, a ostatnio z tygodnika „Newsweek”.

Autor (wspólnie z Marcinem Wolskim) wszystkich politycznych szopek telewizyjnych i radiowych w wolnej Polsce po 1989 roku, w tym także Szopki "Teraz Wyspa" 2004/2005, która została nagrodzona w Gdańsku.

Autor wielu piosenek, wierszy i bajek dla dzieci, drukowanych kiedyś w „Świerszczyku”, a obecnie między innymi w podręcznikach szkolnych. W telewizyjnej „Ciuchci” stworzył postać Pana Poety.

Od siedemnastu lat współpracuje z kabaretami „Pod Egidą” i „Sześćdziesiąt minut na godzinę”.

Prowadzi także własną stałą scenę kabaretową w Warszawie pod nazwą: „Kabaretowa Scena Przyjaciół Marka Majewskiego”, skupiającą najlepszych polskich artystów kabaretu, teatru i estrady.

Jako autor i reżyser występował m. in. w USA, Kanadzie, Australii, a także w Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Szwecji, Włoszech i w Izraelu.
 
Bilety w cenie 10 zł, do nabycia na biletyna.pl oraz w recepcji Centrum Kultury.

Serdecznie Zapraszamy!


Do góry