Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image image
Budowa szkoły podstawowej w Dąbrowie Leśnej
Rozbudowa szkoły podstawowej w Dziekanowie Polskim
Budowa przedszkola w Dziekanowie Leśnym
Jezioro Kiełpińskie
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Zadaj pytanie burmistrzowi

Aktualności » Punkt Paszportowy działa prężnie

Punkt Paszportowy działa prężnie

Terenowy Punkt Paszportowy w Łomiankach cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców gm. Łomianki oraz gmin ościennych. Od maja do końca lipca wpłynęły 824 wnioski o wydanie paszportów.

[obrazek]

Od połowy stycznia w Łomiankach funkcjonuje Terenowy Punkt Paszportowy, którego utworzenie jest efektem współpracy Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego z Wojewodą Zdzisławem Sipierą. O powstanie punktu w Łomiankach także zabiegała we władzach centralnych Poseł Anita Czerwińska.

- W okresie od początku maja do końca lipca wpłynęły  824 wnioski o wydanie paszportów.  Na stanowisko paszportowe przypadło średnio miesięcznie 275 wniosków. Dla porównania przedstawię średniomiesięczne wyniki za ten sam okres na 1 stanowisko robocze punktów paszportowych  w sąsiedztwie gminy Łomianki:   Legionowo - 323, Ożarów - 327,  Bielany - 364 - mówi Grażyna Tymieniecka, Zastępca Kierownika Referatu Spraw Obywatelskich.

Zważywszy, iż punkt paszportowy w naszej gminie działa od niedawna, bo od połowy stycznia i nie wszyscy mieszkańcy jeszcze o nim wiedzą, łomiankowski wynik jest bardzo dobry. Klienci punktu chwalą miłą i szybką obsługę.

Warto wiedzieć, że w sprawach paszportowych nie ma rejonizacji, co oznacza, że nie trzeba być zameldowanym w Łomiankach, aby skorzystać z miejscowego punktu. Wszystkich, którzy chcą wyrobić paszport zapraszamy do budynku urzędu przy ul. Warszawskiej 115 (w poniedziałki i czwartki w godz. 10.00-18.00 oraz we wtorki, środy i piątki w godz. 8.00-16.00). Prosimy o zgłaszanie się do okienka przy pokoju nr 6. Z punktem paszportowym można skontaktować się także telefoniczne za pośrednictwem Referatu Spraw Obywatelskich - tel. 22 76 86 310 i 22 76 86 332.

DS


Do góry