Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Zadaj pytanie burmistrzowi

Kalendarium » 21 października

Scena Zaułek
Koncert Piosenki Literackiej
21 października o godz. 19.00
Centrum Kultury w Łomiankach
 
[obrazek]

Zapraszamy do Centrum Kultury na kolejną odsłonę Sceny Zaułek. Tym razem, obok gospodarza wieczoru, Wojtka Gęsickiego, koncert muzyki poetyckiej uświetnią: Tomasz Salej, Mirosław Kozak oraz Rafał Grząka. 

„Zaułek” - miejsce spotkań z kabaretem i piosenką literacką. Początki powstania projektu sięgają roku 1995. Przez wszystkie lata scena gościła w różnych miastach, grając cyklicznie swoje przedstawienia (m.in. w Teatrze Nowym w Warszawie). Scena skupia wokół siebie doświadczonych wykonawców i twórców parających się piosenką artystyczną, posiadających różne temperamenty i osobowości sceniczne, co powoduje, że każdy koncert jest ciekawy i zdecydowanie różni się od jednoosobowych recitali dramaturgią.
Program sceny "Zaułek" zabarwiony jest szczyptą sarkazmu, ale zawsze na najwyższym poziomie artystycznym, rodem z Gałczyńskiego, czy Tuwima... 

Tomasz Salej to olsztyński poeta i bard  tworzący  od niemal 30 lat utwory zaliczane do tzw. „krainy łagodności”. Po raz pierwszy nagrodzony został w roku 1985. Otrzymał główną nagrodę w konkursie piosenki autorskiej organizowanym przez WSP w Olsztynie. Potem nagradzany był na łódzkiej Yapie, Bazunie oraz innych przeglądach i festiwalach. Podczas koncertów z wyraźnym upodobaniem proponuje publiczności wymianę zdań, subtelnym podstępem wciągając w dialog. Zaznacza przy tym jasno, że jeżeli opowieść, to najlepiej piosenka, jeżeli piosenka, to polska, jeżeli polska, to z tekstem, jeżeli z tekstem, to najlepiej z emocjonalną, prawdziwą opowieścią napisaną przez życie. Wynikiem takiego podejścia autora bywają wielowarstwowe piosenki, które z pozoru prowokująco banalne i błahe z biegiem czasu odkrywają przed słuchaczami drugie, a bywa że i trzecie dno.

Mirosław Kozak.
Ceniony muzyk i pedagog, od dwudziestu lat związany z Ośrodkiem Kultury Ochoty. Gitarzysta akustyczny, który swoją obecnością i stylem gry odcisnął piętno na wielu nagraniach rozmaitych wykonawców. We wczesnych latach 80 XX w. występował wraz z grupą Country Road będąc kilkukrotnie gościem na scenie Pikniku Country w Mrągowie. Grał z takimi gwiazdami polskiej muzyki country, jak Michał Lonstar
Łuszczyński i Tomasz Szwed. W 1987 r. zafascynowany muzyką celtycką został współzałożycielem jednego z pierwszych w Polsce zespołów grających tego typu muzykę - Open Folk. 

Rafał Grząka.
Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie akordeonu Klaudiusza Barana i Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie Andrzeja Jagodzińskiego oraz drugiej edycji Studiów Doktoranckich UMFC; obecnie adiunkt, doktor habilitowany w klasie akordeonu macierzystej uczelni. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich, gdzie pracował pod okiem takich pedagogów, jak m.in. Włodzimierz Lech Puchnowski, Yuri Shishkin, Mie Miki, Geir Draugsvoll, Claudio Jacomucci, Ferdinand Lips.

Serdecznie zapraszamy na koncert!
Bilety w cenie 10 zł dostępne na biletyna.pl oraz w recepcji Centrum Kultury.


Do góry