Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Zadaj pytanie burmistrzowi

Aktualności » Pectus zagra charytatywnie dla Gai

Pectus zagra charytatywnie dla Gai

Już w następną niedzielę Pectus po raz kolejny zagra charytatywnie. Jednak nie na koncercie, a w piłkę. Na nowym boisku w Łomiankach odbędzie się mecz charytatywny dla 16-miesięcznej Gai. Przeciwnikiem Pectus Team będzie Reprezentacja Artystów Polskich.

[obrazek]

W niedzielę, 15 października o godz. 15.00 na boisku przy ul. Wiślanej 69 odbędzie się mecz piłkarski pomiędzy Pectus Team a Reprezentacją Artystów Polskich. W barwach pierwszej drużyny wystąpią członkowie zespołu muzycznego Pectus oraz gościnnie Modny TATA - Michał Będźmirowski. Z kolei RAP będą reprezentować m.in. Jacek Kopczyński, Rafał Maserak i Wiesław Tupaczewski.

Zbliżające się spotkanie będzie meczem charytatywnym dla 16-miesięcznej Gai z Łomianek. Dziewczynka od urodzenia cierpi na obustronny niedosłuch w stopniu głębokim, czyli jest całkowicie głucha.  Jak najszybsze wszczepienie implantów ślimakowych jest jedyną szansą, by Gaja usłyszała i mogła rozwijać się równolegle z rówieśnikami. Do tej pory jej rodzicom udało się doprowadzić do wszczepienia implantu po jednej stronie.

[obrazek]

- Dzisiaj nasze życie to codzienna żmudna rehabilitacja, ćwiczenia i maleńkie radości z reakcji na pierwsze dźwięki. Kiedy po raz pierwszy Gaja zareagowała na swoje imię, poczuliśmy, że jej diagnoza to nie jest ostateczny wyrok… Niestety pierwsza operacja to początek batalii o szczęście naszej córeczki. Gaja potrzebuje drugiego implantu - tak jak my potrzebujemy obu uszu, obu nóg i rąk do normalnego życia. Dziś słyszy dźwięki o dużym natężeniu. Bez drugiego implantu nie będzie w stanie prawidłowo określić źródła i lokalizacji dźwięku, np. kierunku, z którego nadjeżdża samochód. Na taki implant czeka się długo - ok. 3 lat, a może dłużej - mówią rodzice Gai.

Podczas meczu Pectus Team - Reprezentacja Artystów Polskich będzie prowadzona zbiórka na rzecz malutkiej Gai. Ponadto pieniądze uzyskane ze sprzedaży wejściówek w cenie 10 zł zostaną przeznaczone na leczenie małej mieszkanki Łomianek.

[obrazek]

Więcej na temat Gai można przeczytać TUTAJ.

DS

Do góry