Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Zadaj pytanie burmistrzowi

Aktualności » Wielki mecz już w niedzielę

Wielki mecz już w niedzielę

Już w tę niedzielę na nowym boisku w Łomiankach odbędzie się mecz charytatywny dla 16-miesięcznej Gai. Przeciwnikiem Pectus Team będzie Reprezentacja Artystów Polskich. W przerwie zawodów odbędą się licytacje przedmiotów ufundowanych przez Pectus oraz artystów.

[obrazek]

W niedzielę, 15 października o godz. 15.00 na boisku przy ul. Wiślanej 69 odbędzie się mecz piłkarski pomiędzy Pectus Team a Reprezentacją Artystów Polskich. W barwach pierwszej drużyny wystąpią członkowie zespołu muzycznego Pectus oraz gościnnie Modny TATA - Michał Będźmirowski. Z kolei RAP będą reprezentować m.in. Jacek Kopczyński, Rafał Maserak i Wiesław Tupaczewski.

Zbliżające się spotkanie będzie meczem charytatywnym dla 16-miesięcznej Gai z Łomianek. Dziewczynka od urodzenia cierpi na obustronny niedosłuch w stopniu głębokim, czyli jest całkowicie głucha.  Jak najszybsze wszczepienie implantów ślimakowych jest jedyną szansą, by Gaja usłyszała i mogła rozwijać się równolegle z rówieśnikami. Do tej pory jej rodzicom udało się doprowadzić do wszczepienia implantu po jednej stronie.

[obrazek]

- Dzisiaj nasze życie to codzienna żmudna rehabilitacja, ćwiczenia i maleńkie radości z reakcji na pierwsze dźwięki. Kiedy po raz pierwszy Gaja zareagowała na swoje imię, poczuliśmy, że jej diagnoza to nie jest ostateczny wyrok… Niestety pierwsza operacja to początek batalii o szczęście naszej córeczki. Gaja potrzebuje drugiego implantu - tak jak my potrzebujemy obu uszu, obu nóg i rąk do normalnego życia. Dziś słyszy dźwięki o dużym natężeniu. Bez drugiego implantu nie będzie w stanie prawidłowo określić źródła i lokalizacji dźwięku, np. kierunku, z którego nadjeżdża samochód. Na taki implant czeka się długo - ok. 3 lat, a może dłużej - mówią rodzice Gai.

Podczas meczu Pectus Team - Reprezentacja Artystów Polskich będzie prowadzona zbiórka na rzecz malutkiej Gai, a w przerwie meczu odbędą się licytacje przedmiotów ufundowanych przez Pectus i artystów. Zachęcamy do przybycia na spotkanie przedstawicieli łomiankowskich firm.

Wejście na mecz od ul. Wiślanej od strony Orlika. Tam też można będzie nabyć bezpośrednio przed zawodami wejściówki upoważniające do wstępu. Ich cena to 10 zł od osoby. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży wejściówek zostaną przeznaczone na leczenie małej mieszkanki Łomianek.

[obrazek]

Więcej na temat Gai można przeczytać TUTAJ.

DSDo góry