Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Zadaj pytanie burmistrzowi

Aktualności » Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada Łomianki świętowały 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Najpierw odbyła się uroczysta Msza Święta ze sztandarami w Kościele Św. Małgorzaty w Łomiankach, po czym uczestnicy obchodów zostali zaproszeni na część artystyczną do Centrum Kultury.

[obrazek]

[obrazek]

Sobotnie uroczystości w związku z Narodowym Świętem Niepodległości rozpoczęły się od Mszy Św. w łomiankowskim kościele. Wśród mieszkańców obecni byli m.in. Burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski, Przewodniczący Rady Miejskiej, Tadeusz Krystecki oraz kombatanci.

[obrazek]

[obrazek]

Następnie uroczystości przeniosły się do Centrum Kultury, gdzie odbył się pokaz lokalnych zespołów artystycznych. Z "Polonezem Pana Tadeusza" wystąpiły "Evitki", uczące się w Centrum Kultury pod kierunkiem Ewy Czartoryskiej-Stanisławskiej. Taniec zaprezentowało 16 pań, w gustownych, szytych na miarę i specjalnie na tę okazję sukniach, nawiązujących stylistyką do czasów Marszałka Piłsudskiego i słynnych w tamtym okresie, przedwojennych bali.

[obrazek]

[obrazek]

Następnie odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru "Patrium Carmen", którego założycielem i kierownikiem jest Michał Straszewski. Usłyszeliśmy kolejno utwory: "Piechota", "Komendancie, wodzu nasz", "Pierwsza Brygada", "Dziś do Ciebie przyjść nie mogę", "Hej, chłopcy" oraz "Serce w plecaku".

[obrazek]

[obrazek]

Fot. Krzysztof Kozak, Centrum Kultury
Do góry