Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Komunikaty » Afrykański pomór świń (ASF) na Mazowszu

Afrykański pomór świń (ASF) na Mazowszu

W ostatnich dniach potwierdzono obecność wirusa ASF u czterech dzików z terenu powiatu warszawskiego zachodniego. Trzeba jednak wiedzieć, że ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, w związku z czym choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia lub życia.

[obrazek]

Zaledwie dwa dni po opublikowaniu informacji o przypadkach ASF w powiecie legionowskim, Główny Inspektorat Weterynaryjny przekazał komunikat o wykryciu przypadku pomoru w okolicy miejscowości Laski (gm. Izabelin, pow. warszawski zachodni). Miejsce wykrycia ostatniego przypadku choroby jest oddalone o około 9 km od miejsca wystąpienia poprzedniego ogniska.

Afrykański pomór świń (African Swine Fever - ASF) to szybko szerząca się, zakaźna choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe , świniodziki oraz dziki.
Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, w związku z czym choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia lub życia.

Wojewoda Mazowiecki wydał ROZPORZĄDZENIE Nr 20 z dnia 24 listopada 2017 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na części obszarów powiatów warszawskiego zachodniego, nowodworskiego i sochaczewskiego.
JZ


Do góry