Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Aktualności » Co z rozbudową trasy S7?

Co z rozbudową trasy S7?

W 2023 roku DK7 pomiędzy Gdańskiem a Kiełpinem będzie drogą klasy ekspresowej. Jedynie odcinek w Łomiankach nadal nie będzie „ekspresówką”. Jeżeli nie chcesz stać w korkach, przyjdź na spotkanie w sprawie przyspieszenia prac nad realizacją trasy S7 w wariancie II.

[obrazek]

We wtorek, 5 grudnia o godz. 18.00 w sali plastycznej ICDS (wejście o ul. Staszica) odbędzie się spotkanie dotyczące przyspieszenia prac nad realizacją trasy S7 w wariancie II na skraju Puszczy Kampinoskiej. Spotkanie będzie organizowane przez Stowarzyszenie Łomianki Razem.

[obrazek]

Warto widzieć, że w 2020 roku prawie cała DK7 pomiędzy Warszawą a Gdańskiem będzie miała klasę ekspresową. 3 lata później „ekspresówka” będzie już na odcinku od Gdańska do Kiełpina. Jedynie odcinek w Łomiankach nie będzie drogą klasy ekspresowej. W najbliższych latach planowane jest wprowadzenie opłat za korzystanie z autostrad, co może spowodować zwiększenie ruchu na ul. Kolejowej w Łomiankach.

[obrazek]

- Obecnie jadąc autostradami z Warszawy do Gdańska płacimy tylko 32 zł za A1 na odcinku Toruń - Gdańsk będącym pod zarządem GTC. W 2023 roku będziemy płacić co najmniej 70 zł za odcinki państwowe: A2 Warszawa - Łódź i A1 Łódź - Toruń. Jak wtedy będzie lepiej jechać z Warszawy do Gdańska? Autostradami płacąc co najmniej 70 zł i drogą dłuższą o 75 km? Czy może bezpłatną siódemką, która będzie w 99% ekspresowa? Ruch na Kolejowej będzie coraz większy, więc czas najwyższy zacząć walczyć o nasz odcinek – mówią przedstawiciela Łomianki Razem.

[obrazek]

DS


Do góry