Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Aktualności » Nowe linie autobusowe

Nowe linie autobusowe

Już 1 stycznia 2018 roku na pasażerów korzystających z Komunikacji Miejskiej Łomianki czekają duże zmiany. Wejście do I strefy biletowej warszawskiej komunikacji miejskiej będzie wiązać się ze zmianą nazw i przebiegu linii autobusowych.

[obrazek]

W ostatni piątek Burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski podpisał porozumienie z Zarządem Transportu Miejskiego, które już niebawem pozwoli na zawarcie umowy w sprawie rozszerzenia I strefy biletowej o Łomianki. Zgodę musi jeszcze wyrazić Rada m.st. Warszawy. I strefa biletowa będzie funkcjonowała na terenie naszej gminy od 1 stycznia 2018 roku.

[obrazek]

Linia Ł1 będzie połączona z Ł2 i przekierowana na Młociny jako 150. Dodatkowo w godzinach porannych będą uruchomione 3-4 kursy do Metra Marymont. Kursy do miejscowości Sadowa pozostaną jak dotychczas jako wariant linii 150 (kurs do Dziekanowa Leśnego przez Sadową).


[obrazek]

[obrazek]

Organizacja komunikacji przez ZTM będzie wiązać się także ze zmianą przebiegu linii autobusowych.

[obrazek]

W planach jest także przedłużenie od połowy 2018 roku trasy linii 110. Autobusy kursowałyby wtedy spod Galerii Łomianki (CH Auchan) do Metra Marymont.

[obrazek]

Na terenie naszej gminy nadal będzie rozwijana komunikacja wewnętrzna, która będzie obsługiwana przez KMŁ. Na liniach lokalnych także będzie obowiązywać jedna taryfa biletowa, a uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów w dalszym ciągu będą mogli korzystać z nich bezpłatnie. Ponadto gmina planuje zwiększyć częstotliwość kursowania linii wewnętrznych.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

DSDo góry