Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Aktualności » I strefa poszerzona o całą Gminę Łomianki

I strefa poszerzona o całą Gminę Łomianki

1 stycznia I strefa biletowa warszawskiej komunikacji miejskiej zostanie rozszerzona aż do przystanku Dziekanów Nowy Zachód, który znajduje się na granicy naszej gminy z gm. Czosnów. To oznacza przede wszystkim duże oszczędności w kieszeniach naszych mieszkańców.

[obrazek]

Obecnie I strefa biletowa kończy się na przystanku Park Młociński, który znajduje się niedaleko granicy Łomianek z Warszawą. Dzięki działaniom prowadzonym przez Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego, już od 1 stycznia 2018 roku I strefa biletowa zostanie rozszerzona o całą gm. Łomianki i będzie kończyć się na przystanku Dziekanów Nowy Zachód.

[obrazek]

Włączenie Łomianek do I strefy będzie oznaczać dla mieszkańców naszej gminy przede wszystkim duże oszczędności w budżetach domowych. Już niedługo 30-dniowy bilet normalny zamiast 180 zł, będzie kosztował 110 zł, natomiast dla młodzieży i studentów 55 zł. Z kolei wydatek na 90-dniowy bilet normalny wyniesie tylko 280 zł. Ponadto na wejściu do I strefy skorzystają również osoby, którą jeżdżą na biletach jednorazowych - obecnie, żeby dojechać np. do centrum Warszawy należy liczyć się z wydatkiem 4,80 zł za bilet KMŁ i 4,40 zł za bilet ZTM, natomiast po wejściu do I strefy wystarczy skasować jedynie bilet ZTM za 4,40 zł.

[obrazek]

DSDo góry