Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Aktualności » Marzenie spełnione! Szkoła w Dziekanowie Polskim rozbudowana!

Marzenie spełnione! Szkoła w Dziekanowie Polskim rozbudowana!

We wczorajsze popołudnie (6 grudnia) odbyło się Wielkie Otwarcie Szkoły Podstawowej w Dziekanowie Polskim. Do dyspozycji uczniów oddano halę sportową, boiska trawiaste i wielofunkcyjne, a już wcześniej nową część edukacyjną. Podczas uroczystości odczytano list od Minister Edukacji Narodowej.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

W środę, 6 grudnia w Dziekanowie Polskim odbyła się uroczystość, na którą dzieci, rodzicie, nauczyciele i samorządowcy czekali od lat. Od tego roku szkolnego najmłodsi z terenu Dziekanowa Polskiego i Nowego uczą się w nowoczesnych warunkach. Już na samym wstępie zwrócił na to uwagę Burmistrz Tomasz Dąbrowski, który stwierdził, że radość sprawia już samo to, że można spotkać się w normalnych warunkach, a nie - jak dotąd - w ciasnym korytarzu starej części budynku.

[obrazek]

[obrazek]

- Tylko szkoła i wspaniali ludzie, których nazywamy nauczycielami, mogą uzmysłowić naszym najmłodszym obywatelom istnienie pewnych wartości, które nie podlegają dyskusji. Są to: prawda, miłość i piękno - mówił burmistrz, nawiązując do etosu nauczyciela.

[obrazek]

- Korzystając ze sposobności, że mogę spotkać się z Państwem, chciałem zapewnić, że mogą Państwo rozliczyć mnie ze słów, które wypowiem. Nie planujemy żadnych wyburzeń i dewastacji na ul. Rolniczej! 15 marca 2015 roku w starej szkole odbyły się drugie warsztaty planistyczne dla mieszkańców Dziekanowa Polskiego. Wtedy 97% mieszkańców domagało się rozbudowy sieci dróg, szkoły i uchwalenia planów. Spełniamy wszystkie te postulaty! - zapewnił zebranych burmistrz Dąbrowski.

[obrazek]

[obrazek]

Następnie prowadzący uroczystość Zastępca Burmistrza, Piotr Rusiecki przekazał głos Dyrektorowi Biura Poseł na Sejm RP, Anity Czerwińskiej - Maciejowi Roszkowskiemu, który odczytał list napisany przez Minister Edukacji Narodowej, Annę Zalewską. Należy dodać, że poseł Czerwińska miała duży wkład w pozyskanie 492.700 zł na budowę sali gimnastycznej w ramach Programu rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej (edycja 2016 r.). Minister Zalewska gratulowała otwarcia zmodernizowanego budynku i stwierdziła, że jest przekonana, iż hala sportowa zachęci uczniów do jeszcze większej aktywności fizycznej oraz pozwoli na odkrywanie talentów i kształtowanie szlachetnej, sportowej rywalizacji.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

- Wszyscy - rodzice, dzieci, nauczyciele – zaczęliśmy marzyć o nowych, przestronnych salach dydaktycznych, hali sportowej, bo z korytarza powoli zaczęliśmy wyrastać, boisku, na którym każdej wiosny nie musielibyśmy likwidować licznych, krecich kopczyków oraz szatni, która pomieściłaby więcej niż 10 osób. Nasze marzenia spełniły się. Za ich realizację z całego serca dziękujemy Burmistrzowi Łomianek, panu Tomaszowi Dąbrowskiemu - przemawiała Małgorzata Korulczyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziekanowie Polskim.

[obrazek]

Część oficjalną zakończyło wspólne przecięci wstęgi, do którego zaproszono również najważniejszych gości uroczystości, czyli dzieci.

[obrazek]

Rozbudowany budynek poświęcił Proboszcz Parafii Św. Mikołaja Bpa w Łomnej, ks. Tadeusz Bazylewicz.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

W części artystycznej dzieci zaprezentowały swoje talenty muzyczne i taneczne, po czym do hali wkroczył Św. Mikołaj! Gość z dalekiej Laponii przywiózł dla najmłodszych upominki. Dzieci mogły także spróbować waty cukrowej, której słodki zapach roznosił się po całej szkole.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

DS, JZ


Do góry