Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Aktualności » Bezpłatna komunikacja lokalna sprawdza się

Bezpłatna komunikacja lokalna sprawdza się

Od początku stycznia na terenie gm. Łomianki kursują bezpłatne linie lokalne 1, 2 i 3. Cieszą się one coraz większą popularnością wśród mieszkańców.Aby jeszcze bardziej poprawić komfort podróży, Komunikacja Miejska Łomianki czeka na opinie i uwagi w sprawie funkcjonowania linii lokalnych.

[obrazek]

Z inicjatywy Burmistrza Łomianek, Tomasza Dąbrowskiego od stycznia 2018 roku lokalna komunikacja na terenie naszej gminy jest bezpłatna. Co więcej, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów już w poprzednim roku mogli korzystać z przejazdów autobusami KMŁ za darmo.

[obrazek]

- Komunikacja miejska w znacznej części służy dzieciom i młodzieży w dotarciu do szkół na terenie naszej gminy, osobom starszym udającym się na wizyty do lekarza czy osobom dojeżdżającym do pracy. Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji na terenie gm. Łomianki wpłynie na komfort naszych mieszkańców, ułatwi im poruszanie się po Łomiankach oraz pozwoli na usamodzielnienie i uaktywnienie dzieci i młodzieży w ich dojazdach na zajęcia pozalekcyjne - mówił w grudniu Burmistrz Dąbrowski.

Pasażerowie mogą korzystać z linii 1, 2 i 3. Ich rozkłady znajdują się na stronie KMŁ - TUTAJ.

[obrazek]

W połowie listopada ub.r. odbyły się konsultacje społeczne w spawie włączenia gm. Łomianki do 1. strefy biletowej warszawskiej komunikacji miejskiej. W ich trakcie konsultowano także temat uruchomienia komunikacji wewnętrznej. Burmistrzowi zależało, aby mieszkańcy w ich trakcie przekazali swoje uwagi na temat planowanych linii lokalnych. W ten sposób urząd chciał wspólnie z mieszkańcami opracować schemat działania linii wewnętrznych. Na konsultacjach pojawiło się kilkunastu mieszkańców, których opinie wzięto pod uwagę.

W związku z tym, że linie lokalne mają służyć przede wszystkim uczniom, przebieg tras dostosowano do rejonów szkolnych. Podobnie częstotliwość kursów dostosowano do ich potrzeb. KMŁ zamierza jednak dopasować funkcjonowanie linii 1, 2 i 3 jeszcze bardziej do potrzeb pasażerów. Wszystkie osoby, które chciałyby podzielić się swoimi uwagami na temat tras i rozkładów jazdy linii lokalnych, proszone są o przesyłanie swoich opinii do końca stycznia na adres: przewozy@kmlomianki.info.

[obrazek]

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2018 roku w gm. Łomianki obowiązuje 1. strefa biletowa warszawskiej komunikacji miejskiej. Dzięki włączeniu Łomianki do 1. strefy znacząco obniżono koszty zakupu biletów dla mieszkańców Łomianek. Młodzież i studenci mogą kupić 20-minutowy ulgowy już za 1,70 zł bądź bilet jednorazowy przesiadkowy ulgowy (75 minut) za 2,20 zł. Więcej TUTAJ.

DS, 10.01.2018

Do góry