Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach

Informacje

Kalendarium » 22 marca

Spektakl Teatralny: Kłamstwo
22 marca 2018 r., o godz.16.30 i 19.00
ICDS w Łomiankach
ul. Staszica 2

[obrazek]


Pierwszy spektakl teatralny w Łomiankach odniósł niebywały sukces, a "Pół na Pół" podbiło Wasze serca. 
Sam Piotr Szwedes obiecywał wtedy, że jeszcze tu wróci...my natomiast pomogliśmy mu dotrzymać danego Wam słowa. 
Zapraszamy na spektakl Floriana Zellera, w przekładzie Barbary Grzegorzewskiej i reżyserii Wojciecha Malajkata.
Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe ?. Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”! Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny  z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody`ego  Allena. Oczywiście sztuka nie jest jeydnie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział: „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i  wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy. 
Francuski dramaturg Florian Zeller spróbował kłamstwo zweryfikować w warunkach scenicznych. Udało mu się to na tyle, że w całej Europie widzowie podczas przedstawień spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół i szukając wsparcia i zrozumienia u innych kobiet i mężczyzn. Niech to uświadomi siłę rażenia tego tekstu.  Reżyser przedstawienia, Wojciech Malajkat, zdradza: „ Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem.”  Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: „ Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie!! Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć?. To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz”.
Zapraszamy!

Bilety w cenie 56, 68 i 78 zł. dostępne w recepcji Centrum Kultury oraz na biletyna.pl
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny 3+4+ oraz Kartę Seniora.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]Do góry