Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach

Informacje

Kalendarium » 18 lutego

Teatr dla dzieci: Wars i Sawa
18 lutego 2018 r., godz. 14.00
Centrum Kultury w Łomiankach
sala widowiskowa

[obrazek]

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na legendę o powstaniu Warszawy, w której wystąpią piękne lalki teatralne, a historia opowiadana będzie z wykorzystaniem licznych piosenek i dźwięków, które pozwolą zagłębić świat prastarej baśni.
Spektakl będzie zrealizowany w formie klasycznego teatru lalek, jednak w świat baśni wprowadzi dzieci postać narratora, który jest w żywym planie. 
"Dawno temu, nad Wisłą żył zły czarodziej, który gardził wszystkimi stworzeniami, ale najbardziej na świecie nienawidził ptaków. Mieszkała w tej krainie również piękna Sawa, która właśnie ptaki kochała najmocniej. Pewnego razu stanęła w obronie skrzydlatych przyjaciół i czarodziej zamienił ją w syrenę. Nieopodal żył również rybak Wars, który na swej pierwszej wyprawie złowił Suma, darował mu jednak życie, w zamian dowiedział się od niego o zniewolonej dziewczynie. Wars musi dopłynąć do Wiklinowej Wyspy, gdzie poznaje Wietrznego Ptaka, ten niezwykły kompan pomaga mu pokonać potwora i oswobodzić Sawę".

Po teatrzyku, dzieci powyżej 7. roku życia serdecznie zapraszamy na bajkowe warsztaty teatralne.
Są one autorskim projektem edukacyjno-artystycznym Pawła Kołodziejskiego.
Realizowane już w wielu placówkach oświatowych, cieszą się ogromnym powodzeniem. Zajęcia składają się z dwóch części. W pierwszej dzieci zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi teatru, sztuki aktorskiej i lalkarstwa. W drugiej uczestnicy - korzystając z własnej pomysłowości i wyobraźni - samodzielnie wykonują lalki teatralne.
Podsumowaniem warsztatów, podczas których nie powinno zabraknąć rodziców, jest wspólny występ za parawanem, gdzie mali twórcy za pomocą krótkich tekstów i animacji, ożywiają swoje kolorowe lalki.
Nauka połączona z zabawą rozbudza twórcze myślenie oraz pomaga przełamać nieśmiałość. W ten sposób dzieci tworzą swój własny, oryginalny teatr lalek, łączący indywidualną twórczość i działanie zespołowe.

Zapraszamy!
Liczba miejsc ograniczona!

Bilety w cenie 8 zł (teatrzyk) oraz 10 zł (teatrzyk+warsztaty) dostępne na biletyna.pl oraz w recepcji Centrum Kultury.
Honorujemy Kartę 3+4+


Do góry