Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach

Informacje

Aktualności » Porozmawiamy o jakości powietrza

Porozmawiamy o jakości powietrza

Już za tydzień w Centrum Kultury odbędzie się debata o jakości powietrza w Łomiankach. Gmina Łomianki podejmuje szereg działań, których celem jest poprawa jakości powietrza i związana z tym poprawa zdrowia mieszkańców.
[obrazek]
Debata zaplanowana jest na piątek, 16 lutego. Spotkanie będzie trwało w godz. 18.00-21.00.

Gmina Łomianki podejmuje działania, których celem jest poprawa jakości powietrza. W Łomiankach w różnych częściach gminy już od listopada ub.r. działa 13 czujników, które na bieżąco mierzą m.in.: poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10, wilgotność powietrza i umożliwiają monitorowanie smogu.

Na https://map.airly.eu wszystkie wskaźniki badań podawane są na bieżąco!

To, czym się pali w domowym piecu, nie jest wyłącznie sprawą właściciela domu. Spalanie śmieci w piecu jest nie tylko nierozsądne, lecz przede wszystkim wykroczeniem. Trzeba wiedzieć, że za spalanie śmieci w domowych instalacjach grzewczych lub na wolnym powietrzu Straż Miejska może nałożyć mandat w wysokości od 100 do 500 zł, a w przypadku odmowy przyjęcia mandatu - skierować sprawę do Sądu Rejonowego, który może nałożyć grzywnę w wysokości do 5 000 zł.

Wszelkie podejrzenia dot. spalania śmieci w piecach lub palenia niewłaściwym opałem należy zgłaszać do Straży Miejskiej w Łomiankach (tel. 22 751 35 03).

DS, 09.02.2018Do góry