Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach

Informacje

Aktualności » Nasz trener szkolił się u Basków

Nasz trener szkolił się u Basków

Mateusz Kowalski, trener rocznika 2007 KS Łomianki odbył staż w hiszpańskim mieście Bilbao. Tamtejszy Athletic jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Hiszpanii. Teraz Kowalski będzie mógł skorzystać z nabytej wiedzy szkoląc łomiankowskich zawodników.

[obrazek]

M. Kowalski jest także piłkarzem 4-ligowego KS Łomianki. Do Hiszpanii wybrał się jednak po to, żeby poznać nowinki szkoleniowe.

[obrazek]

- Trener rocznika 2007 podczas pobytu mógł obserwować pierwszą drużynę Athletic Bilbao, Deportivo Alaves oraz akademię Athletic. Odwiedził również ośrodek treningowy Real Sociedad,  gdzie spotkał się z legendą klubu Mikelem Etxarim oraz dyrektorem akademii Lukim Iriarte, którzy szczegółowo przedstawili filozofię pracy z zawodnikami w akademii. A podczas wizyty na stadionie Eibar spotkał się z trenerem pierwszej drużyny Jose Luisem Mendilibarem - informuje KS Łomianki.

[obrazek]

W trakcie pobytu młody trener miał okazję obejrzeć na żywo mecz Primera Division pomiędzy Athletic Bilbao a Las Palmas oraz mecze ligowe akademii Athletic.

[obrazek]
 
Athletic Bilbao jest to baskijski klub piłkarski założony w 1898 roku i mający siedzibę w Bilbao, największym mieście Kraju Basków. Występuje w rozgrywkach Primera Division, w których gra nieprzerwanie od jej powstania – od 1928 roku. Jest to jedyny klub, oprócz Realu Madryt i FC Barcelona, który nigdy nie został zdegradowany do Segunda Division. Jest czwartym pod względem liczby zdobytych tytułów klubem w Hiszpanii – wyprzedzają go Real Madryt, FC Barcelona i Atletico Madryt. Klub zatrudnia tylko piłkarzy posiadających baskijskie pochodzenie, realizując motto "z wychowankami i lokalnym wsparciem, nie potrzeba obcokrajowców".

[obrazek]

DS / fot. KS Łomianki, 13.02.2018


Do góry