Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach

Informacje

Kalendarium » 16 marca

Scena Zaułek:
Koncert Piosenki Literackiej:
Joanna Mioduchowska
 16 marca 2018 r.,  godz. 19.00
Centrum Kultury w Łomiankach 

[obrazek]

Centrum Kultury w Łomiankach zaprasza na kolejny - bardzo kulturalny wieczór ze SCENĄ ZAUŁEK.  
16 marca gościem gospodarza sceny -  Wojtka Gęsickiego i naszym zarazem będzie Joanna Mioduchowska.

Joanna Mioduchowska - autorka piosenek - słów i muzyki, pieśniarka. Gra na gitarze i harmonijkach ustnych. Głos szkoliła pod okiem prof. Czesławy Skrybant-Ciechomskiej. W recitalach wykonuje zarówno piosenki autorskie jak i utwory z tekstami poetów - klasyków (Julian Tuwim, Adam Asnyk, Jarosław Iwaszkiewicz, Bolesław Leśmian, Konstanty Ildefons Gałczyński) oraz współczesnych (m.in.: Andrzej Kubiak, Tadeusz Krzysztof Knyziak). Należy do warszawskiej grupy literackiej „Terra Poetica”. Teksty Joanny Mioduchowskiej były wykorzystane m.in. przez zespół Elektryczne Gitary: Piosenka „Ja mam szczęście” - w filmie i na płycie „Kilerów dwóch” oraz „Wnoszą-wynoszą” na płycie „Słodka Maska”.
W listopadzie 2015 roku nakładem Wydawnictwa „Ballada” została wydana debiutancka płyta Joanny Mioduchowskiej pt „Bujam w obłokach” z jej autorskimi utworami, doceniona przez miłośników nurtu Piosenki Literackiej, jak i muzyki Country.

Mirosław Kozak – gitarzysta akustyczny, współzałożyciel nie istniejącego już, legendarnego w kręgu muzyki folkowej zespołu Open Folk, wykonującego szeroko pojętą muzykę celtycką. Z zespołem tym koncertował w kraju i zagranicą. Współpracuje także z wykonawcami piosenki autorskiej. Jego zainteresowanie techniką fingerstyle zaowocowało wspólnym występem z jednym z najwybitniejszych obecnie gitarzystów na świecie – Tommy Emmanuelem.

Wojciech Zalewski - kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor i aranżer. Jako instrumentalista, współpracował z formacjami z zakresu muzyki poważnej (zespół muzyki dawnej Canor Anticus, Ars Nova, Orkiestra Symfoniczna Fundacji Sinfonia Artis, Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra Symfoniczna Festiwalu Warszawska Jesień etc.), z formacjami muzyki jazzowej (m.in. Krzysztof Sadowski, NOVI Singers, Andrzej Kurylewicz i Wanda Warska, Henryk Majewski - Old Timers, Wojciech Gogolewski, Mark Shepherd) 
i rozrywkowej (Krystyna Prońko, Grupa Vox). Bierze udział w spektaklach muzycznych w kilku warszawskich teatrach - Ateneum, Rampa, Syrena, Komedia, Teatr na Woli.

Zapraszamy serdecznie!
Bilety w cenie 10 zł dostępne na biletyna.pl oraz w recepcji Centrum Kultury.
Honorujemy Kartę 3+4+ raz Kartę Seniora.
Zapraszamy!


Do góry