Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach

Informacje

Kalendarium » 17 marca

Spektakl lalkowy Pinokio
17 marca 2018 r., o godz. 15.00
Centrum Kultury w Łomiankach
sala widowiskowa

[obrazek]

Serdecznie zapraszamy na kolejny spektakl lalkowy, tym razem o przygodach znanego i lubianego Pinokia.

Przygody Pinokia to przedstawienie teatralne zbudowane w oparciu o wybrane wydarzenia z baśni Carlo Collodiego, a jednocześnie angażująca aktywność widzów zabawa teatralna.
Spośród wielu perypetii baśniowego bohatera wybrane zostały te, które najlepiej służą następującym celom poznawczym i wychowawczym:

- usprawnienie kontaktów z ludźmi, między innymi poprzez doskonalenie umiejętności poprawnego i logicznego wypowiadania się,
- wskazanie na potrzebę zachowania ostrożności i ograniczonego zaufania wobec obcych,
- uświadomienie zasadniczej roli nauki i pracy w ludzkim życiu.

Baśniowy Pinokio i pozostali bohaterowie to interesujące lalki sceniczne działające w fantastycznej, barwnej przestrzeni. Wprowadzają ich do akcji postacie realistyczne, współczesne, które równocześnie biorą na siebie ciężar stałej współpracy z widownią, włączając dzieci do zabaw, rymowanek, a także do ćwiczeń o charakterze logopedycznym.
W „Przygodach Pionokia” oprócz oczywistego, poważnego przesłania, młody widz znajdzie wiele humoru. Zabawne są postacie i sytuacje, króluje dowcip językowy. Ale w przebiegu spektaklu jest także miejsce na zadumę, wzruszenie i liryzm. Wewnętrznej spójności przedstawienia służy zróżnicowana w nastroju muzyka ilustracyjna oraz przebojowe piosenki.
Dla kogo jest ten spektakl? Można odpowiedzieć w dwóch słowach: „Dla wszystkich” bo i dla tych, którzy baśń o drewnianym pajacu znają i kochają i dla ciekawych świata maluchów i dla widzów wrażliwych na plastykę i muzykę, a także dla tych dzieci, którym trudno usiedzieć w jednym miejscu czy skupić uwagę przez kilkadziesiąt minut. Dlaczego? ponieważ w „Przygodach Pionokia” wciąż dzieje się coś nowego, interesującego i zaskakującego.

Bilety w cenie 14 zł dostępne na biletyna.pl oraz w recepcji Centrum Kultury.
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny 3+4+
Zapraszamy!


Do góry