Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach

Informacje

Aktualności » Sukces uczennicy z Łomianek

Sukces uczennicy z Łomianek

Weronika Księżakowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łomiankach została laureatką konkursu historycznego zorganizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Świetny wynik osiągnął również jej kolega ze szkoły - Grzegorz Bisialski, który został finalistą konkursu. Gratulujemy!

[obrazek]

W poprzednim miesiącu ogłoszono wyniki wojewódzkiego etapu konkursu historycznego zorganizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Uczennica klasy 3F Weronika Księżakowska została jego laureatką, natomiast Grzegorz Bisialski z klasy 3A uzyskał tytuł finalisty. Sukces jest tym większy, że z całego województwa mazowieckiego w etapie wojewódzkim znalazło się tylko 68 uczniów, z czego tytuł laureata uzyskało dwudziestu jeden. 

- W bieżącym roku szkolnym tematem przewodnim konkursu były: „Przemiany społeczne i obyczajowe na ziemiach polskich na tle Europy  od X wieku - do początków XX wieku”. Oprócz rozwiązania testu, uczniowie musieli wykazać się umiejętnością napisania wypracowania z zagadnień wymaganych na etapie wojewódzkim 0 mówi dyrektor łomiankowskiej szkoły, Maciej Kruszewski.

Dzięki tak świetnemu wynikowi Weronika uzyskała wiele uprawnień - między innymi  zwolnienie  z egzaminu gimnazjalnego z historii oraz wiedzy o społeczeństwie z wynikiem 100% , jak również prawo wyboru szkoły średniej niezależnie od kryteriów naboru.

Uczniowie  przygotowywali  się do konkursu pod opieką nauczyciela historii Krzysztofa Kozaka.

DS / fot. SP3, 06.03.2018


Do góry