Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach

Informacje

Aktualności » Legenda pożarnictwa w Łomiankach

Legenda pożarnictwa w Łomiankach

W ostatni piątek strażaków z Łomianek odwiedził wyjątkowy gość - st. bryg. w stanie spoczynku Edward Gierski. Jest on legendą warszawskiego pożarnictwa. OSP Łomianki nie tylko bierze udział w akcjach gaśniczych, ale również pielęgnuje tradycje pożarnicze.

[obrazek]

- Nasz gość opowiedział licznie zgromadzonym druhom między innymi o swoich początkach w szeregach straży pożarnej, tworzeniu pierwszych specjalizacji oraz o wielu akcjach jakim dowodził w okresie lat 70. i 80. XX wieku. Usłyszeliśmy historię działań przy pożarach w Petrochemii Płockiej, Fabryki Syntetyków Zapachowych "Pollena Aroma", Centralnego Domu Towarowego, Mostu Łazienkowskiego i wielu innych - mówią strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

[obrazek]

Nie obyło się też bez wspomnień zimowej akcji przeciwpowodziowej w okolicach Płocka, wybuchu w Rotundzie czy o katastrofach samolotów Ił-62. Opowieści okraszone były dawką ciekawych detali, prywatnych wspomnień, humorystycznych akcentów oraz taktycznych uwag.

[obrazek]

Edward Gierski w przeszłości pełnił funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP do spraw operacyjnych. Był m.in. twórcą oddziałów ratownictwa techniczno-chemicznego i wodnego. Został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim, Oficerskim i Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

DS / fot. OSP Łomianki, 06.03.2018


Do góry