Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach

Informacje

Aktualności » OPS z Bankiem pomogą potrzebującym

OPS z Bankiem pomogą potrzebującym

Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomiankach zamierza rozpocząć kolejną akcję wsparcia najuboższych mieszkańców naszej gminy. Działania będą prowadzone wspólnie z Bankiem Żywności SOS w Warszawie.

[obrazek]

Pomoc organizowana przez OPS Łomianki i BŻ SOS będzie organizowana w postaci żywności w ramach "Programu operacyjnego pomoc żywnościowa 2014-2020". Jak zapewniają pracownicy OPS, w najbliższych dniach poinformują o zasadach korzystania z pomocy, miejscu i terminach wydawania żywności.

Bank Żywności SOS w Warszawie jest organizacją pozarządową. Powodem założenia fundacji w 1994 roku była świadomość, że z jednej strony duża ilość żywności marnuje się bądź jest planowo niszczona, a z drugiej strony w bardzo mocno rozwarstwionym społeczeństwie żyją ludzie głodni lub chronicznie niedożywieni. Od początku swojej działalności bank przekazał potrzebującym blisko 50 tysięcy ton żywności.

- Współpracujemy z ponad 140 organizacjami pomocowymi. Jesteśmy dumni, że wśród osób współtworzących fundację Bank Żywności SOS w Warszawie był Jacek Kuroń. To dla nas bardzo zobowiązujące - czytamy na stronie internetowej BŻ SOS.

Równolegle z bieżącą, podstawową działalnością - pozyskiwaniem, magazynowaniem i dystrybucją żywności - Bank Żywności SOS prowadzi akcje społeczne (zbiórki żywności) oraz projekty edukacyjne skierowane do dzieci oraz seniorów.

DS / fot. BŻ SOS, 09.03.2018Do góry