Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Aktualności » W piątek blokada Drogi Krajowej nr 7

W piątek blokada Drogi Krajowej nr 7

W piątek, 13 kwietnia na przejściu dla pieszych przy ul. Wędkarskiej odbędzie się pikieta w sprawie przywrócenia funduszy na budowę trasy S7 i przyspieszenia prac związanych z wydaniem decyzji środowiskowej. Mieszkańcy walczą o rozładowanie korków i zmniejszenie ruchu pojazdów przez Łomianki!

[obrazek]

"Wylotówka" z Warszawy w kierunku Gdańska jest jedną z dziesięciu najbardziej obciążonych dróg w Polsce. Dziennie - przez odcinek znajdujący się w Łomiankach - przejeżdża średnio 52.000 samochodów, natomiast podczas wyjazdów na długie weekendy czy święta natężenie ruchu wzrasta nawet do 100.000 pojazdów na dobę. Żeby dojechać do Warszawy w szczycie, trzeba poświęcić na to około 2 godziny.

Jedynym rozwiązaniem, które rozładuje korki i zmniejszy ruch pojazdów przez Łomianki, jest budowa trasy S7 na skraju Puszczy Kampinoskiej w wariancie II. W tym roku mieszkańcy Łomianek, Warszawy i Czosnowa przeprowadzili już trzy pikiety, których celem było przywrócenie funduszy na budowę wspomnianej trasy oraz przyspieszenie prac związanych z wydaniem decyzji środowiskowej.

[obrazek]

- Nasza desperacja i akcja protestacyjna wynika z tego, że wydanie decyzji środowiskowej jest ciągle przekładane. To powinno nastąpić już pod koniec 2013 roku, a teraz mamy początek 2018 roku - mówi Arkadiusz Wojtkiewicz ze Stowarzyszenia Łomianki Razem.

Mieszkańcy Łomianek nie poddają się i zapowiadają kolejną blokadę DK7. Jednak tym razem nie wyjdą na przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną, tylko w popołudniowym szczycie o godz. 17.00 na przejście dla pieszych bez świateł. Pikieta zostanie zorganizowana w piątek, 13 kwietnia na przejściu przy ul. Wędkarskiej.

- Zdajemy sobie sprawę, że jeżeli trasa S7 nie powstanie teraz, może nie powstać nigdy. Wesprzyjcie nasze działania i przyjdźcie na pikietę - apelują przedstawiciele stowarzyszenia.

Możliwe, że jeżeli trasa S7 nie powstanie z funduszy unijnych przeznaczonych na lata 2014-2020, może ona nie powstać nigdy. Należy wiedzieć, że tylko stworzenie drugiego, alternatywnego wyjazdu z Warszawy zmieni dramatyczną sytuację drogową mieszkańców Łomianek i Warszawy.

[obrazek]
 
Jak wygląda przepustowość "wylotówek" z Warszawy"?
- Legionowo i Jabłonna - ul. Modlińska: 27 679 samochodów na dobę
- Marki: 59 832 - TRASA WYBUDOWANA
- Zakręt w stronę Lublina: 20 843 - W BUDOWIE
- Zakręt w stronę Mińska Maz.: 22 082 - W BUDOWIE
- Piaseczno: 56 296 - W BUDOWIE 

- Raszyn: 35 588 - TRASA WYBUDOWANA
- Pruszków: 75 156 - TRASA WYBUDOWANA (A2)
- Łomianki: 52 000 - brak decyzji środowiskowej i funduszy na budowę tego odcinka!

DS, 12.04.2018Do góry