Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Kalendarium » 27 maja

Nocna Zmiana Bluesa
27 maja 2018 r., o godz. 17.00
Centrum Kultury w Łomiankach

[obrazek]

27. maja serdecznie zapraszamy na Nocną Zmianę Bluesa.
Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 35 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów.
Dwadzieścia osiem wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty poprzedzające gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989). Tysiące koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, w Stanach Zjednoczonych  a nawet w Zimbabwe!

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ponad  trzech dekad   działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium, a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i wielu prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.
Nocna Zmiana Bluesa to już klasyka! Świadczą o tym m.in. hasła w polskich encyklopediach muzycznych, CD z serii „Złota kolekcja” wydawnictwa EMI Poland, występy w TVP w programach takich jak m.in. „Szansa na sukces” w TVP.

Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa zawdzięcza nietypowemu (jak na grupę o charakterze bluesowym) instrumentarium. Wszyscy muzycy używają wzmacniaczy lecz grają wyłącznie na instrumentach akustycznych. Sekcję rytmiczną  tworzą Grzegorz Minicz – bębny, Piotr Dąbrowski – akustyczna gitara basowa i Marek Dąbrowski – gitara akustyczna. W trakcie wieloletniej współpracy stali się wręcz jednym organizmem, potężną maszyną rytmiczną!

[obrazek]

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch  popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych, a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”! Za swe zasługi i osiągnięcia artystyczne, Sławek został niedawno uhonorowany srebrnym medalem „Gloria Artis”.
Obok Sławka, drugim improwizującym solistą w Nocnej Zmianie Bluesa jest czołowy polski gitarzysta posługujący się technika slide – Witold Jąkalski. Pełne żaru pojedynki harmonijka – slide guitar rozpalą każdą publiczność!
Grają już od trzydziestu pięciu lat... A ciągle promieniują energią i radością grania! Z łatwością nawiązują kontakt z każdą widownią, której udziela się pozytywna atmosfera koncertu.
 
Skład zespołu: 
Sławek Wierzcholski – śpiew, harmonijka ustna
Witold Jąkalski – slide gitar
Marek Dąbrowski – gitara akustyczna
Piotr Dąbrowski – gitara basowa
Grzegorz Minicz – bębny
Gościnnie wystąpi również Jolanta Litwin-Sarzyńska.

Bilety w cenie  24 zł dostępne na biletyna.pl oraz w recepcji Centrum Kultury.
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny 3+4+ oraz Kartę Seniora.
Zapraszamy!
Do góry