Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Aktualności » W Łomiankach pobiegło 337 zawodników

W Łomiankach pobiegło 337 zawodników


337 zawodników wystartowało w IV Biegu Łomianek. W jednym miejscu pojawiło się trzech olimpijczyków - Irena Szewińska, Paweł Nastula i Oktawia Nowacka. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

W niedzielę, 13 maja odbyła się czwarta edycja Biegu Łomianek, w którym zawodnicy tradycyjnie rywalizowali na dystansie 10 kilometrów. Tuż przed startem Burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski, Zastępca Burmistrza, Piotr Rusiecki, Przewodniczący Rady Miejskiej, Tadeusz Krystecki oraz legendy polskiego sportu: Irena Szewińska i Paweł Nastula życzyli wszystkim zawodnikom udanego startu.

[obrazek]

- Cieszę, że to jest już czwarta edycja biegu, który został nazwany moim imieniem, co jest dla mnie wielki zaszczytem. Szczególnie jest mi miło, ponieważ jestem mieszkanką Łomianek – mówiła I. Szewińska.

[obrazek]

- Pani Ireno, jest pani naszym słońcem i zlotem olimpijskim! Dziękujemy, że parę lat temu pomogła nam pani uruchomić ten bieg. Było skromnie, a dziś są nas setki. Dziękuję, że wlała pani do naszych serc ducha walki, rywalizacji, zwycięstwa. Dziękuję, że dzięki temu biegowi możemy promować w Łomiankach zdrowy styl życia i spędzania wolnego czasu - stwierdził Burmistrz Dąbrowski.

[obrazek]

Bieg wystartował punktualnie o godz. 10.00. Zawodnicy biegli atestowaną trasą, prowadzącą w większości przez ul. Warszawską. Meta była usytuowana na bieżni lekkoatletycznej wokół boiska sportowego przy ICDS.

[obrazek]

[obrazek]

Zwyciężył Tomasz Szala, który osiągnął czas 0:33:58. Drugie miejsce zajął Marek Dzięgielewski (0:34:08), a trzecie Piotr Książkiewicz (0:34:15). Wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Rudzińska (0:40:21). W biegu uczestniczyła również znana lekkoatletka – Oktawia Nowacka.

[obrazek]

[obrazek]

Ze szczegółowymi wynikami można zapoznać się TUTAJ.

[obrazek]

[obrazek]

Każdy z biegaczy jeszcze przed zawodami otrzymał specjalny pakiet startowy. Przygotowano również tortille, które miały pomóc zawodnikom w uzupełnieniu węglowodanów po biegu, jak i napoje.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

Sporym zainteresowaniem cieszyła się rozgrzewka przeprowadzona przez Pawła Nastulę tuż przed startem oraz możliwość skorzystania z pomocy masażystów z The Runner Project.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

Więcej zdjęć z wczorajszego biegu TUTAJ.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

Organizatorzy dziękują:
- Pani Irenie Szewińskiej za patronat honorowy,
- Toyota W&J Wiśniewski,
- Akademickiemu Związkowi Sportowemu z Warszawy,
- Policji,
- Straży Miejskiej,
- Integracyjnemu Centrum Dydaktyczno Sportowemu w Łomiankach,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziekanowie Polskim oraz Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu naszego powiatu,
- uczestnikom i kibicom za doping,
- mieszkańcom za wyrozumiałość.

DS, 15.05.2018Do góry