Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Aktualności » Burmistrz czytał dzieciom w Dziekanowie Polskim

Burmistrz czytał dzieciom w Dziekanowie PolskimDziś oficjalnie otwarta została Filia Biblioteki Publicznej w Dziekanowie Polskim. Filia zajmuje ok. 35 m2 powierzchni i mieści się na I piętrze starej części szkoły podstawowej. Z tej okazji było przecięcie wstęgi, drobny poczęstunek dla dzieci oraz… czytanie bajek.

[obrazek]

Otwarcia dokonali: Burmistrz Łomianek, Tomasz Dąbrowski, Zastępca Burmistrza – Piotr Rusiecki, Dyrektor Biblioteki – Grażyna Kozińska, Dyrektor tut. szkoły – Małgorzata Korulczyk wraz z kadrą pedagogiczną. Jednak najważniejszymi gośćmi tej skromnej uroczystości byli uczniowie, na co dzień korzystający z zasobów tutejszej placówki.

[obrazek]

Zgromadzone tu zbiory liczą 4 474 woluminy. W nowej przestrzeni została wyodrębniona część z księgozbiorem dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. Poprawił się komfort korzystania z placówki, zarówna dla użytkowników, jak i pracowników biblioteki.

[obrazek]

Historia Biblioteki Publicznej w Łomiankach sięga 1947 roku, filia nr 1 w Dziekanowie Polskim funkcjonuje od 1984 roku. Do końca 2017 roku placówka znajdowała się w domu prywatnym przy ul. Rolniczej 501, zajmując pomieszczenie wielkości ok. 20 m2. W grudniu 2017 roku zbiory zostały przeniesione do nowych, pięknie wyremontowanych pomieszczeń w  Szkole Podstawowej w Dziekanowie Polskim.

[obrazek]

Przeniesienie bibliotek z prywatnych, wynajmowanych pomieszczeń (zarówno w Dziekanowie, jak i Dąbrowie Leśnej) ma też wymiar ekonomiczny; gmina oszczędzi rocznie ponad 22 000 zł.

[obrazek]

Dziś też kończymy obchody Tygodnia Bibliotek. Dzisiejsze oficjalne otwarcie tej placówki, na które zaproszono burmistrza, uświetnia to wydarzenie.

JZ, 14.05.2018 r.

Do góry