Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Bitwa pod Łomiankami 1939
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach
UNIA EUROPEJSKA | BITWA POD ŁOMIANKAMI | GOSPODARKA ODPADAMI | KOMUNIKACJA MIEJSKA

Informacje

Kalendarium » 26 maja

Benefis Ewy Stanisławskiej 
oraz zespołu Evitki
26 maja 2018 r. o godz. 11.00
wstęp wolny

[obrazek]

26 maja o godz. 11.00  Łomiankowski zespół Seniorów "Evitki" obchodzi na scenie Centrum Kultury w Łomiankach 5-lecie działaności wraz 30-leciem pracy na rzecz Gminy Łomianki jej choreografa Pani Ewy Czartoryskiej- Stanisławskiej .

Zespół taneczny Evitki jest zespołem Seniorów z Łomianek i został założony w 2013 roku,  a pod obecna nazwą istnieje od 2015 roku. Obchodzi w tym roku 5-lecie swojej działalności artystycznej wraz z 30-leciem pracy Pani Ewy Czartoryskiej- Stanisławskiej.

Od początku istnienia zespół pracuje pod kierownictwem Pani Ewy w Centrum Kultury w Łomiankach i jest finansowany przez Gminę Łomianki. Opracowuje różnorodne chorografie: tańce latynoamerykański (salsa, bachata, cha-cha, samba), tańce greckie, polonez, taniec do muzyki "Zabawa na budach" Jaremy Stępowskiego pt. Stara Warszawa, taniec cygański, w opracowaniu walc wiedeński slowfox i taniec flamenco.  
Zespół brał udział w 2017 roku w XXXVII Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych organizowanym przez Wolskie Centrum Kultury w Warszawie i zajął 1-sze miejsce w choreografii "Taniec grecki", a następnie wystąpił na prestiżowym pokazie laureatów w parku Sowińskiego w Warszawie. W tym roku zespół ponownie weźmie udział w przeglądzie już 22 maja z tańcem "Zabawa na budach". "Evitki" zostały też zaproszone na Międzynarodowy Festiwal poloneza, organizowany co roku na w Warszawie.

Zespół Reprezentuje gminę Łomianki w licznych wydarzeniach kulturalnych np. powiatowej imprezie pt. "Senioriada" w Julinku organizowanym przez Powiat Warszawski Zachodni dla seniorów z różnych ośrodków kulturalnych oraz na innych imprezach kulturalnych w Warszawie i Łomiankach.

Wieloletnia działalność Pani Ewy w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi zaowocowała w pracy z seniorami.
Wiek trenujących nie jest barierą, a ich witalność eksploduje w tańcu osiągając cel: powrót do zdrowia i młodości.

Efektem tego będzie spotkanie 26 maja, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców Łomianek.
W programie pokazy  taneczne zespołu Evitki oraz zaproszonych gości.

Zapraszamy także  wszystkich chętnych mieszkańców Łomianek na bezpłatne zajęcia taneczne dla seniorów w poniedziałki i środy od godz. 9.30-11.30. Każdy senior może dołączyć i z przyjemnością powitamy Was w naszym zespole.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]


Do góry