Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image

Informacje

Aktualności » Dofinansowanie do wymiany starych pieców

Dofinansowanie do wymiany starych pieców

Rada Miejska – na wniosek Burmistrza Łomianek – podjęła uchwałę w sprawie udzielenia dotacji do programu wymiany pieców na terenie gm. Łomianki. W budżecie gminy zarezerwowano na ten cel 250.000 zł.

[obrazek]

W czwartek, 7 czerwca pod obrady Rady Miejskiej poddano projekt uchwały dotyczący zasad udzielania dotacji celowej z budżetu gm. Łomianki w ramach Gminnego Programu Wymiany Pieców. Zgodnie z projektem uchwały, gm. Łomianki będzie wspierać finansowo przedsięwzięcia polegające na wymianie indywidualnych źródeł ciepła zasilanych paliwem stałym na źródła ciepła zasilane gazem lub odnawialnym źródłem energii u podmiotów z terenu naszej gminy.

- Wysokość dotacji celowej wyniesie 70% rzeczywistych kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 10.000 zł w przypadku montażu gruntowej pompy ciepła oraz nie więcej niż 7.000 zł w przypadku montażu źródła zasilanego gazem. Program będzie wieloletnim przedsięwzięciem wspierającym wymianę źródeł ciepła w gm. Łomianki - mówi Burmistrz Tomasz Dąbrowski.

Podczas dzisiejszej sesji radni zagłosowali "za" udzieleniem dotacji z budżetu gminy.

[obrazek]

Program wymiany pieców ma umożliwić wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na takie, które są zasilane energią przyjazną środowisku. Jedną z przyczyn powstawania smogu, czyli podstawowego zanieczyszczenia powietrza, jest spalanie niskiej jakości paliw w przestarzałych piecach.

W związku z tym, że uchwała jest prawem miejscowym, podlega ona ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego i wchodzi w życie w terminie 14 dni od ogłoszenia. W momencie opublikowania uchwały, poinformujemy Państwa o zasadach otrzymania dofinansowania na wymianę starych pieców.

DS, 07.06.2018

Do góry