Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image
plac zabaw w Kiełpinie
pełnowymiarowe boisko przy ul. Wiślanej
przedszkole w Dziekanowie Leśnym
Kampinoski Park Narodowy
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach

Informacje

Aktualności » Przyjaciele z Francji odwiedzili Łomianki

Przyjaciele z Francji odwiedzili Łomianki

Grupa dzieci z miasta siostrzanego Noyelles-les-Vermelles odwiedziła Łomianki. Burmistrz opowiedział sympatycznym gościom o naszej gminie i zapewnił, że podczas jutrzejszego półfinału Mistrzostw Świata będzie trzymał kciuki za Francję.

[obrazek]

W poniedziałek, 9 lipca w Urzędzie Miejskim miało miejsce wyjątkowe spotkanie. 12-osobowa grupa dzieci z Francji odwiedziła Burmistrza Łomianek, Tomasza Dąbrowskiego. Młodzież pochodzi z Noyelles-les-Vermelles, będącego miastem siostrzanym Łomianek. Francuzi w ciągu kilkunastu dni obejrzą Łomianki, Warszawę oraz udadzą się na Warmię i Mazury. Jak sami przyznają, duże wrażenie zrobił na nich park linowy na Dąbrowie.

[obrazek]

- Współpraca z zagranicą jest ważnym elementem funkcjonowania Urzędu Miejskiego w Łomiankach. Dzieci i młodzież powinni integrować i poznawać się z kolegami oraz koleżankami z innych państw. W ten sposób poszerzają swoje horyzonty, zyskują nowe przyjaźnie i stają się obywatelami świata. Głównym celem współpracy zagranicznej prowadzonej przez naszą gminę jest wymiana młodzieży oraz wymiana kulturalna - mówi Burmistrz Dąbrowski.

[obrazek]

Goście z Noyelles-les-Vermelles pojawią się jutro w Strefie Kibica, żeby obejrzeć półfinał Mistrzostwa Świata między Francją a Belgią. Burmistrz Dąbrowski zadeklarował, że będzie kibicował Francuzom.

DS, 09.07.2018Do góry