Strona korzysta z plików cookies. Możesz określic warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

OK

image image image image image

Informacje

Aktualności » Dla każdego coś kulturalnego

Sobota i niedziela w Centrum Kultury

Propozycje ostatniego weekendu przygotowane przez Centrum Kultury były naprawdę wyjątkowe. Halo Lato, Potańcówka na Deskach, Jarmark Ogrodniczy i koncert zespołu Sirens Hill to największe jego atrakcje. Dopisała nie tylko pogoda, ale również uczestnicy.

[obrazek]

W sobotnie popołudnie, pod okiem Pani Kingi Potrzebowskiej z Gwiazdeczkowych Animacji, nasze dzieci oddały się wspaniałej zabawie w ramach kolejnego spotkania Halo Lato. 

[obrazek]

Były sztuczki, zamykanie w bańce mydlanej, wspaniałe zabawy i konkurencje. 

[obrazek]

Z Gwiadeczkowymi Animacjami najmłodsi będą mogli spotkać się jeszcze 11 i 25 sierpnia.

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

Wieczorem zaś spod sceny plenerowej CK przenieśliśmy się na plac przed szkołą w Dziekanowie Leśnym. Dlaczego? Aby wspólnie bawić się na kolejnej w tym sezonie Potańcówce na Deskach!

[obrazek]

Pogoda dopisała, a licznie przybyli mieszkańcy oddali się prawdziwemu tanecznemu szaleństwu.

[obrazek]

Dla najaktywniejszych tancerzy, radny Krzysztof Wawer w imieniu swoim oraz Burmistrza Łomianek przygotował pamiątkowe kubki z napisem "Dziekanów Leśny".

[obrazek]

[obrazek]

[obrazek]

W niedzielę też nikt nie mógł narzekać na nudę - po południu na placu przy CK rozpoczął się jarmark ogrodniczy "Zielono Zakręceni",  podczas którego można było nie tylko kupić rośliny, lecz także dowiedzieć się o ich pielęgnacji, ochronie, kupić donice, a nawet kosmetyki z miodu! 

[obrazek]

To ostatnie za sprawą Miodowa Manufaktura - Magdalena, Krzysztof Kozerscy, która na placu przy CK zrobiła prawdziwe pszczelarskie miasteczko.

[obrazek]

Odbywała się również  sprzedaż miodów, tworzenie świec z wosku pszczelego oraz miodowych kosmetyków.

[obrazek]

Na przybyłych na jarmark czekało wielu wystawców, a wśród nich mgr inż. Agnieszka Bogdan, która przeprowadziła z najmłodszymi warsztaty siewu i sadzenia roślin, a dorosłym opowiadała o biologicznych sposobach zwalczania larw i pędraków żerujących na korzeniach roślin ogrodowych. 

[obrazek]

Na stoisku Małgorzaty Pałki z Zadbany Ogród Warszawa Bielany czekały na nas przepiękne byliny, zaś Krystyna Stasiak przygotowała stoisko, gdzie nabyć można było drewniane donice, bez których żaden balkon ani ogród obejść się nie może.


[obrazek]

W tak kwiecistym i zielonym otoczeniu było miło spędzić to niedzielne popołudnie. 

[obrazek]

Wieczór zaś należał do nich... Są piękni, młodzi i zdolni, w dodatku niesamowicie grają rockowe ballady i nie tylko - mowa rzecz jasna o muzykach zespołu Sirens Hill, którzy czarowali nas swoją muzyką... Byliście? Jak Wam się podobało? Nam bardzo! 

[obrazek]

Przy rockowych rytmach, jak widać,  też można dobrze się bawić. 

[obrazek]

Zespół stale koncertuje, regularnie zdobywając nowych fanów. W listopadzie rozgrzewał publiczność przed amerykańską grupą LANY. W zeszłym roku otrzymał główną nagrodę w konkursie Miasto Rocka, będąc wybranym spośród 300 zespołów z całej Polski. 

[obrazek]

Publiczność dopisała, co bardzo nas cieszy.

[obrazek]

DS, 02.08.2018
Źródło: Centrum Kultury


Do góry